czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Dzisiaj wyruszyła 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj o poranku, około godziny 6:00, przed kościołem na Placu Farnym oraz w samej rzeszowskiej świątyni zebrał się tłum pielgrzymów, który uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej, inaugurującej pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę. Odprawiona została ona przez ordynariusza bp. Jana Wątrobę. Pielgrzymom, w drodze na Jasną Górę będzie towarzyszył bp. Edward Białogłowski.

  Na placu zgromadziło się w sumie ponad pół tysiąca osób, którzy będą przez kolejnych 9 dni wędrować pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, podzieleni na 13 grup. Wszyscy pielgrzymi będą mieli do przejścia w sumie 300 kilometrów, a do celu dotrą 13 sierpnia. Wiele osób zebrało się w Rzeszowie po raz pierwszy, ale tez nie zabrakło tych, którzy będą maszerować już kolejny raz. Wierni przemierzą przez cztery diecezje: rzeszowską, tarnowską, kielecką i częstochowską.

  W tym, 2023 roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Matko Kościoła prowadź”.  Pielgrzymi, którym uda się dotrzeć na miejsce przychodzą do Częstochowy ze swoją intencją. Modlą się przy Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej, wypraszając potrzebne dla siebie, swojej rodziny łaski. Będą się w tym roku modlić wspólnie za Ojca Świętego, za Ojczyznę oraz o pokój na Ukrainie, w kraju, w którym obecnie panuje wojna.

  Tego samego dnia, 4 sierpnia wyruszyła również z Rzeszowa, spod tego samego placu 44. Pielgrzymka Rowerowa im. Św. Krzysztofa, która liczy 175 pielgrzymów. Dotrą oni do Jasnej Góry podczas przejażdżki rowerem 6 sierpnia. Będą oni przemierzali trasy kolejno – 130 km do prastarej Wiślicy, dalej – 135 km do Olsztyna. Jest to trzydniowa pielgrzymka. Będą uczestniczyli we mszy świętej o godzinie 9:30 w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz w Drodze Krzyżowej na Wałach.

  Osoby, którym nie pozwala kondycja, bądź z innych powodów, mogą uczestniczyć w jednodniowej pieszej pielgrzymce. Czekać będą na nie specjalne autokary, które będą się znajdowały w Gorlicach, Kolbuszowej, Strzyżowie, Sokołowie Małopolskim, Jaśle oraz w Ropczycach, którymi dostaną się do Rzeszowa albo okolic.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com