sobota, 30 września, 2023
+

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wizytą na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trasa Dotrzymanego Słowa dziś przebiega przez Podkarpacie. Wybudowano obwodnicę Łańcuta – dla lepszej komunikacji, rozwoju, bezpieczeństwa. W latach 2019-2023 w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadania powiatowe i gminne łączne dofinansowanie dla woj. podkarpackiego wyniosło prawie 1,09 mld zł dla 1327,27 km dróg.

  Jest to istotny punkt Trasy Dotrzymanego Słowa. Idea Via Carpatia powstała w 2006r. z inicjatywy Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ta droga miała zmienić sytuację między północą a południem. W 2006r. w Łańcucie zapowiedzieliśmy budowę tej drogi. Via Carpatia liczy ponad 700 km. Ta trasa pozwala na rozwój regionu, inwestorzy chcą inwestować w Polsce. 

  Na konferencji prasowej w Rudnej Wielkiej prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty na Podkarpaciu stwierdził, że kwesti trasy Via Carpatia to istotny punkt „Trasy Dotrzymanego Słowa.”

  Idea Via Carpatia powstała w 2006r. z inicjatywy Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ta droga miała zmienić sytuację między północą a południem. W 2006r. w Łańcucie zapowiedzieliśmy budowę tej drogi, ale rząd #PO nie chciał realizować tej inwestycji.

  Via Carpatia liczy ponad 700 km. Ta trasa pozwala na rozwój regionu, inwestorzy chcą inwestować w Polsce. Ta droga jest wpisana do projektu europejskiego, co jest zasługą Europosła pochodzącego z Podkarpacia Tomasza Poręby.


  W 2014r. byliśmy w tym miejscu z Prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, a za nami była ściana drzew. Dziś jesteśmy tutaj i pokazujemy, naszą sprawczość oraz to, że spełniamy złożone obietnicE

  Tomasz Poręba, europoseł Prawo i Sprawiedliwość

  Via Carpatia to szlak który dzisiaj jest nazywany korytarzem trójmorza. Realizujemy złożone Polakom obietnice oraz testament Śp. Prezydenta L. #Kaczyński. Tak jak deklarowaliśmy – zrealizujemy to przedsięwzięcie. To kluczowa droga przebiegająca przez Europę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com