sobota, 30 września, 2023
+

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przebywa z wizytą na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę i niedzielę 3-4 czerwca na Podkarpaciu przebywa minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wizyta na podkarpaciu lidera Suwerennej Polski związana jest z symbolicznym otwarciem Sądu Okręgowego w rzeszowskim zamku.

  Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro uroczyście otworzył 3 czerwca zamek Lubomirskich w Rzeszowie dla zwiedzających. Część obiektu, która obejmuje Sąd Okręgowy, będzie dostępna dla zwiedzających w weekendy. Wcześniej minister wygłosił przemówienie na rzeszowskim rynku, podkreślając znaczenie obrony interesów polskich rolników oraz podnosząc kwestię mowy nienawiści oraz zamieszania z udziałem piłkarskiego sędziego Szymona Marciniaka.

  W uroczystym przecięciu wstęgi w drzwiach zamku Lubomirskich wzięli udział ministra sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister Marcin Warchoł, senator Mieczysław Golba oraz politycy Suwerennej Polski z Podkarpacia. wiedzanie obiektu będzie możliwe w weekendy dla zorganizowanych grup po wcześniejszym umówieniu się z kierownictwem sądu. Do czasu wybudowania nowego sądu okręgowego, rozprawy będą odbywać się w budynku jak dotychczas w dni powszednie.

  Przed ceremonią przecięcia wstęgi na zamku, liderzy partii Suwerenna Polska, na czele z Zbigniewem Ziobro, spotkali się z dziennikarzami i mieszkańcami na rzeszowskim rynku. Podczas tego spotkania podkreślili, jak niezwykle istotna jest obecnie obrona interesów polskich rolników.

  Minister Ziobro w sprawie wypowiedzi Andrzeja Seweryna powiedział

  „Znaliśmy pana Seweryna jako aktora. Dziś poznaliśmy jego prawdziwe oblicze jako demokraty – który nawołuje do „demokratycznego” rozwiązywania sporów politycznych, poprzez przemoc. To daje wiele do myślenia na temat zaplecza totalnej opozycji.” Minister Ziobro, podczas wczorajszego spotkania z mediami zwrócił się również do lidera polskiej opozycji Donalda „Wzywam pana Donalda Tuska i innych liderów opozycji, aby w sposób kategoryczny potępili tą wypowiedź. To będzie ważna miara rzeczywistych intencji opozycji i jej wartości.”

  Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, prokurator generalny

  W sobotę minister Ziobro spotkał się z mieszkańcami Jasła i wziął udział w 115 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie. W niedziele we wczesnych godzinach porannych minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro wraz z posłem Piotrem Uruskim odwiedzili Sanktuarium Sw. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Lider Suwerennej Polski na rynku w Jarosławiu mówił o projekcie w obronie gotówki, służy obronie prywatności, wolności, bezpieczeństwa, tego aby nikt nie mógł zablokować dostępu do gotówki

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com