sobota, 30 września, 2023
+

  Gala laureatów konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Laureaci konkursów przedmiotowych z podkarpackich szkół podstawowych odebrali we wtorek 30 maja wyróżnienia i statuetki. Uzdolnionym uczniom pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

  Uroczystość podsumowująca wyniki tegorocznych konkursów odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Dyplomami i statuetkami wyróżniono 312 laureatów. Ponadto 12 szkół z województwa podkarpackiego otrzymało Certyfikat Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom, który potwierdza wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych.

  Gala była również okazją do wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. Gratulując wyróżnionym uczniom. Ewa Leniart nawiązała do postaci Stanisława Lema, który jako twórca wyrastał ponad przeciętność, ma wyjątkowe miejsce w gronie polskich pisarzy, a jego niezwykła droga twórcza z pewnością może stać się wielką inspiracją dla młodego pokolenia, do którego należy przyszłość.

  Stanisław Lem miał życie pełne różnego rodzaju wyzwań, ale też niezwykłe. Z jednej strony podejmował studia medyczne, z drugiej strony zajął się literaturą fantastycznonaukową i odniósł wielki sukces. To on jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Ewa Leniart podziękowała również rodzicom i nauczycielom, którzy wspierają swoich podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i talentów. W sumie w tym roku odbyło się 13 konkursów przedmiotowych, w których udział wzięło prawie 16,5 tys. uczniów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com