sobota, 30 września, 2023
+

  Sukces poprzez styl: wywiad z Karoliną Szczepanik

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Karolina Szczepanik, ceniona stylistka i coach wizerunkowy, w swoim ostatnim wywiadzie dla Kuriera Rzeszowskiego, daje wgląd w fascynujący świat mody i stylizacji. Szczepanik podkreśla, że jej zawód nie jest jedynie dobieraniem ubrań, ale jest misją odkrywania i uwalniania unikalnej esencji osobistej każdego klienta. Twierdzi, że każdy z nas ma nieodkryty potencjał i unikalną iskrę, która czeka na odkrycie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, pomaga swoim klientom odnaleźć i zaakceptować własną niepowtarzalność, promując pewność siebie i elegancję. Ta inspirująca stylistka przekonuje, że poprzez właściwe wykorzystanie mody, każdy może odnaleźć swoje miejsce na świecie.

  Kim jest coach wizerunkowy ?

  Coach wizerunkowy to ekspert, który pomaga Ci odkryć i wzmocnić swój unikalny styl oraz zrozumieć, jak możesz go wykorzystać, aby odnieść sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, coach wizerunkowy pomoże Ci zbudować autentyczny i pewny siebie wizerunek, który nie tylko podkreśli Twoją osobowość, ale także pozwoli Ci komunikować się efektywnie bez słów. Pracując z coachem wizerunkowym, odkryjesz swoje najmocniejsze strony, nauczysz się jak je podkreślić i jak wykorzystać swój wizerunek do osiągnięcia swoich celów. To podróż, która może zmienić Twoje życie, odkrywając Twoją prawdziwą siłę i unikalne piękno.

  Jak to się stało że wybrałaś ten zawód ?

  Od najmłodszych lat, sztuka była moją miłością. Fascynowało mnie, jak na obrazach artystów ubrania osób odzwierciedlały ich historie. Zawsze byłam pełna pytań, zafascynowana działaniem ludzi – zarówno na poziomie biologicznym, jak i psychicznym. Byłam zachwycona grą kolorów, nieskończonymi możliwościami ich łączenia, i wpływem, jaki miały one na odbiorcę. W moim sercu zawsze mieszkała miłość do piękna i prawdy.

  Te pasje skierowały mnie ku otwarciu własnego komisu. Przez obserwację moich klientów zauważyłam schematy – jak wybierali rzeczy, jak z nich rezygnowali, jak ich samopoczucie i zachowanie zmieniało się, gdy czuli, że dobrze wyglądają. To doświadczenie przekonało mnie do podjęcia nauki w szkole stylizacji, gdzie ostatecznie zdobyłam dyplom personal shoppera.

  Jednak zrozumiałam, że to nie wszystko. Zauważyłam, że przekonania moich klientów miały ogromny wpływ na ich wybory i wygląd – niektóre z nich były wręcz szkodliwe. To uświadomienie skierowało mnie ku szkole coachingu, gdzie również zdobyłam dyplom.

  Dzięki połączeniu tych doświadczeń, mojej pasji i zdobytej wiedzy, zbudowałam unikalne narzędzia do pracy – zarówno na wewnętrznym „ja” moich klientów, jak i na ich zewnętrznym wizerunku. Stałam się coachem wizerunkowym, ekspertem, który pomaga innym odkryć ich prawdziwe piękno, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  W jaki sposób patrzysz na swoich klientów? Jak z nimi pracujesz ?

  W każdym z nas drzemie nieodkryty potencjał. Każda osoba posiada swoją unikalną, niepowtarzalną iskrę, która czeka na odkrycie. I tutaj właśnie wchodzę ja – coach wizerunkowy, dyplomowana stylistka, trenerka i mentorka. Z moją misją którą jest pomóc Ci odkryć i uwolnić swoją niepowtarzalną esencję, abyś mógł/mogła zająć swoje miejsce na świecie z pewnością siebie i elegancją.

  Co ma sztuka z tym wspólnego ?

  Od dziecka fascynowała mnie sztuka, co zaowocowało miłością do mody. Moda jest sztuką, jest ekspresją siebie, jest tym, co pokazuje światu, kim jesteś bez konieczności wypowiadania słów. To właśnie ta fascynacja doprowadziła mnie do mojego zawodu.

  Przez lata współpracowałam zarówno z osobami indywidualnymi, jak i z firmami, pomagając im w tworzeniu silnego, pozytywnego wizerunku. Bo przecież wizerunek to coś więcej niż tylko ubranie – to sposób, w jaki inni nas postrzegają, to nasza marka osobista, to nasza wizytówka.

  Jak to działa?

  Na początek analizuję Twój dress code, sprawdzam, jakie kolory najlepiej na Tobie wyglądają (analiza kolorystyczna), a także przeprowadzam dokładną analizę Twojej szafy. Te kroki pomagają mi zrozumieć, kim jesteś, jaki styl preferujesz, co Cię definiuje.

  Ale moja praca nie kończy się na Twojej szafie. To dopiero początek. Następnie towarzyszę Ci w indywidualnych zakupach, pomagam w tworzeniu i budowaniu własnego stylu.

  Moje usługi obejmują również budowanie marki osobistej. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej interakcji odbywa się online, Twój wizerunek w social mediach jest równie ważny jak ten w rzeczywistości. Pomagam Ci zbudować spójny, atrakcyjny wizerunek w mediach społecznościowych, który będzie wiernie odzwierciedlał Twoją osobowość i wartości.

  No dobrze ale po co to wszystko? Jakie są z tego korzyści ?

  Coaching wizerunkowy to coś więcej niż modowe porady. To inwestycja w siebie, w swoją pewność siebie i samoakceptację. Pokazuję Ci, jak pokochać siebie, jak zaakceptować siebie takim, jakim jesteś. Pomagam Ci zrozumieć, że jesteś wyjątkowy, że wartość, którą nosisz w sobie, jest niepowtarzalna.

  Ponadto, pracuję nad budową pewności siebie przed kamerą. W erze cyfrowej, umiejętność prezentowania się przed obiektywem staje się niezbędna. Czy to w kontekście profesjonalnym, np. podczas wideokonferencji, czy prywatnym – podczas tworzenia contentu na media społecznościowe. Z moją pomocą nauczysz się, jak pokonać tremę, jak mówić z przekonaniem i jak prezentować się w najlepszy możliwy sposób.

  Jednocześnie, skupiam się na rozwoju Twoich własnych kompetencji. Pomocne są tu indywidualne sesje coachingowe, które pozwalają Ci odkryć Twoje mocne strony, zrozumieć, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i jak możesz to wykorzystać, aby osiągnąć swoje cele.

  Dlaczego warto skorzystać z Twoich  usług?

  Po pierwsze, nauczę Cię, jak świadomie tworzyć swój wizerunek, tak aby odzwierciedlał Twoją osobowość i wartości. Zrozumiesz, jakie ubrania i kolory najlepiej na Tobie wyglądają i jak możesz to wykorzystać, aby czuć się pewnie i wygodnie.

  Budowanie marki osobistej, zarówno offline, jak i online, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim autentyczności. Nauczę Cię, jak być wiernym sobie, jak tworzyć spójny wizerunek, który będzie prawdziwym odzwierciedleniem Twojego „Ja”.

  Praca nad pewnością siebie przed kamerą i rozwijanie własnych kompetencji pozwolą Ci zyskać pewność siebie nie tylko w sytuacjach, kiedy jesteś obserwowany, ale także w codziennych sytuacjach. Nauczysz się, jak zarządzać stresem, jak mówić z przekonaniem, jak prezentować się w najlepszy możliwy sposób.

  Ale co najważniejsze, moja praca z Tobą pozwoli Ci pokochać siebie takim, jakim jesteś. Nauczę Cię, jak zaakceptować swoje unikalne cechy, jak docenić swoją wartość i jak czerpać z tego siłę.

  Dopiero, kiedy czujesz się dobrze ze sobą, kiedy akceptujesz siebie, możesz naprawdę zaistnieć. To jest prawdziwa magia coaching’u wizerunkowego. To opowieść nie tylko o modzie, to nie tylko o wizerunku – to o Tobie, o Twoim zrozumieniu siebie, o Twojej pewności siebie, o Twoim miejscu w świecie.

  Za każdym razem, kiedy patrzysz w lustro, chce żebyś widział/ała kogoś wyjątkowego. Moja praca polega na pomocy w odkryciu tego wyjątkowego „ja” i nauczeniu Cię, jak śmiało go pokazać światu. Bo w końcu, Ty jesteś Twoim największym atutem.

  Dla kogo jest coaching wizerunkowy ?

  Moje umiejętności  są dla Ciebie, jeśli czujesz, że czas na zmianę. Jeśli chcesz poczuć się pewniej, wyglądać lepiej, zrozumieć, co naprawdę Cię definiuje. Jeśli chcesz stworzyć spójny wizerunek, który prawdziwie odzwierciedla Twoje wartości i osobowość. Jeśli chcesz nauczyć się, jak wykorzystać swój wizerunek do osiągnięcia swoich celów, zarówno profesjonalnych, jak i osobistych.

  Coaching wizerunkowy to inwestycja w siebie. To okazja do odkrycia siebie na nowo, do nauczenia się, jak wykorzystać swój wizerunek, aby osiągnąć to, czego pragniesz. To szansa na to, aby pokazać światu prawdziwe „ja”, aby zaistnieć na swoich warunkach.

  Gdybyś miała podsumować czym jest coaching wizerunkowy?

  Coaching wizerunkowy to nie tylko  moda,  to podróż ku głębszemu zrozumieniu siebie. To proces odkrywania swojej unikalnej esencji, nauki jak ją podkreślać i wyrażać poprzez swój wizerunek. Dzięki mojemu wsparciu, nauczysz się jak stworzyć swój styl, budować markę osobistą, prezentować się z pewnością siebie przed kamerą i rozwijać swoje kompetencje.

  Moja praca z Tobą ma jeden główny cel – abyś poczuł/a się dobrze ze sobą, abyś pokochał/a siebie i swój wizerunek. Abyś zrozumiał/a, że jesteś wyjątkowy/a i wartościowy/a, i że możesz zaistnieć na swoich warunkach.

  Jeśli to brzmi jak coś, co chciałbyś/chciałabyś przeżyć, zapraszam do kontaktu ze mną. Wspólnie odkryjemy Twoją niepowtarzalną iskrę i nauczymy Cię, jak ją pokazać światu. Powtórzę więc :  Ty jesteś Twoim największym atutem. Zacznijmy  więc od Ciebie.

  Wywiad przeprowadziła Justyna Kozłowska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com