piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  30 lat 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  21 Brygada Strzelców Podhalańskich obchodzi jubileusz 30-lecia. Tegoroczne święto Podhalańczyków ma szczególny charakter. To okazja do wyrażenia wdzięczności za trzy dekady poświęconej działalności.

  Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, noszącej imię generała brygady Mieczysława Boruty-Spiechowicza, przypada na 26 maja. To właśnie tego dnia w 1993 roku, na mocy zarządzenia Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, powołana została brygada.

  Rok później Minister Obrony Narodowej polecił brygadzie przejąć i honorowo kontynuować tradycje oraz dziedzictwo jednostek górskich. W piątek 26 maja w Rzeszowie odbyły się jubileuszowe obchody, które rozpoczęły się Mszą Świętą dla żołnierzy i pracowników 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie.

  Następnie uczestnicy zgromadzili się przed tablicą pamiątkową Brygady Strzelców Podhalańskich, gdzie odbył się apel pamięci i salwa honorowa. Punktem centralnym był apel przy Alei Łukasza Cieplińskiego, po którym nastąpiła defilada pododdziałów.

  Obchody były okazją do wręczenia wyróżnień żołnierzom oraz nadania tytułu „Honorowych Podhalańczyków” osobom i instytucjom wspierającym społeczność Podhalańczyków, wyrażając tym samym uznanie za ich szczególny wkład w kultywowanie dumnych tradycji wojsk górskich.

  fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
  fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com