piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Wesprzyj rzeszowski zespół taneczny Kornele, który zbiera na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Niemczech, by tam powalczyć o złote medale!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kornele to zespół taneczny, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Od bardzo wielu lat, grupa tancerzy regularnie przywozi najwyższe laury z Mistrzostw Polski, Europy i Świata, znajdując się tym samym w światowej czołówce. Jako jedyny zespół z Polski, od kilkunastu lat stoi na podium międzynarodowych zawodów organizowanych przez najbardziej prestiżową federację taneczną IDO (International Dance Organization). Nieprzerwanie od 2019 roku Kornele właśnie są Mistrzami Polski w kategorii formacji dorosłych Show Dance.

  Podczas ostatnich Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Tańca zespół zdobył 6 medali, w tym 3 złote i uzyskał nominację do kadry narodowej Mistrzostw Świata Show Dance, które odbędą się w niemieckiej Riesie, już w czerwcu tego roku. Wcześniej, odbywały się one co roku, jednak od rozpoczęcia pandemii, Riesa nie gościła tancerzy, aż do teraz. Jest to dla całego zespołu wyjątkowy wyjazd, ponieważ Riesa to miejsce magiczne. Kornele od trzech lat z niecierpliwością wyczekują ponownego wejścia na niemiecką scenę i konkurowania z najlepszymi zespołami z całego świata.

  Niestety, koszty wyjazdu przerastają finansowe możliwości wszystkich tancerzy oraz ich rodziców. Opłata startowa od jednego tancerza wynosi 420 zł, czyli ponad 20000 zł, za możliwość wyjścia na scenę dla 2 grup wiekowych. Do kosztów dochodzą jeszcze przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie. Z tego też względu zespół zwraca się do wszystkich z uprzejmą prośbą o finansowe wsparcie.

  Aby przeznaczyć dowolną ilość pieniędzy należy wejść pod link https://zrzutka.pl/m296me. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by w łatwy i prosty sposób wesprzeć Kornele. Do końca zbiórki zostało tak na prawdę bardzo mało czasu, bo około 30 dni. Do tej pory wpłacono już trochę mniej niż 6 tysięcy zł. Z naszą małą pomocą, wierzymy, że zespół będzie godnie reprezentował nasz kraj oraz Podkarpacki region na światowych zawodach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com