piątek, 26 kwietnia, 2024
+

Jednobramkowa porażka Stali Rzeszów w Łodzi z ŁKS-em

Stal Rzeszów przegrała 0:1 w wyjazdowym spotkaniu 23. Kolejki Fortuna 1 ligi w Łodzi przy alei Unii z Łódzkim Klubem Sportowym. Jedyną bramkę niedzielnego spotkania strzelił w doliczonym czasie gry Vladyslav Okhronchuk.

W 12. minucie Krzysztof Bąkowski musiał się wykazać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony na dalszy słupek. Piłka została zgrana głową. Bramkarz stali odbił piłkę. Do dobitki doszedł Maciej Dąbrowski, uderzenie stopera przeszło obok słupka.

W 13. minucie obrońca Stali wdał się w niepotrzebny drybling we własnym polu karnym. Bardzo niewiele brakowało, a gospodarze mogli wyjść na prowadzenie.

W 37 minucie grający drugi raz w bramce Stali Krzysztof Bąkowski źle wybił pilkę. Ta została przejęta na środku boiska. Po czym trafiła do Bartosza Szeligi, który uderzył nad poprzeczką.

W 39. minucie Krzysztof Danielewicz z prawej strony zagrał w pole karne. Podanie było za plecy Andeji Prokicia. Do piłki udało się dojść Piotrowi Głowackiemu, który dośrodkował z drugiej strony boiska na głowę Danielewicza, ale ten uderzył nad poprzeczką.

W 42. minucie obronną ręką z sytuacji wyszedł Bąkowski, który bronił instynktownie. Był kompletnie zasłonięty, przy próbie uderzenia z prawej strony z rzutu wolnego.

W 53. minucie dobrą okazję mieli goście. Dobrą piłkę za linię obrońców zagrał Danielewicz, która trafiła do Ramila Mustafajewa, który zdecydował się na uderzenie, ale było ono za słabe, z łatwością złapał piłkę bramkarz.

W 57. minucie po lewej stronie pola karnego uderzył Prokić, ale uderzenie rzeszowskiego napastnika przeleciało nad bramką.

W 67 minucie Bartosz Wolski uderzył zza pola karnego. Uderzenie było dobre, ale za słabe, żeby zaskoczyć bramkarza.

W 90 minucie Maciej Śliwa pobiegł z prawej strony. Zagrał w pole karne, gdzie piłka trafiła do Piotra Janczukowicza, który uderzył na bramkę. Sędzia wskazał na rzut rożny. Przed uderzeniem faulował broniącego Dominika Marczuka. Piłka wyszła za boisko po interwencji Łukasza Góry.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Gospodarze wykorzystali rzut rożny. Piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska przedłużył głową Pirulo. Ta trafiła do Vladyslava Okhronchuka. Ukraiński pomocnik trafił klatką piersiową z najbliższej odległości pokonując bramkarza.

ŁKS ŁÓDŹ – STAL RZESZÓW 1:0 (0:0)