wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na konkurs „Sacrum w literaturze i sztuce”. Uczestnicy zaprezentują poezję już pod koniec marca!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Organizatorzy razem z Wojewódzkim Domem Kultury zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, w którym można będzie zaprezentować poezję recytując lub śpiewając. Hasło 23. edycji konkursu to „Sacrum w literaturze i sztuce”. Rozgrywki odbędą się już niedługo, bo 27 marca 2023 roku. Jest tak naprawdę niewiele czasu na to, by się zgłosić oraz przygotować wybrany, dowolny wiersz do deklamowania albo śpiewania. Konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00 w siedzibie WDK na ul. Okrzei 7 w Rzeszowie. Wszyscy chętni będą kwalifikować się do jednej z kategorii – recytacja albo poezja śpiewania. Konkurs jest skierowany do uczniów klas od 6 do 8 szkół podstawowych. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną do 20 marca br. na adres mailowy: k.bembenek@kulturapodkarpacka.pl.

  KATEGORIA RECYTATORSKA

  Uczestnicy powinni przygotować jeden utwór o tematyce religijnej (wiersz lub fragment prozy). Czas prezentacji nie może przekraczać 4 minut. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Instytucją delegującą uczestników może być szkoła, parafia lub ośrodek kultury. Jedna instytucja delegująca może zgłosić do konkursu nie więcej niż 2 recytatorów.

  KATEGORIA POEZJI ŚPIEWANEJ

  Uczestnicy przygotowują jeden utwór o tematyce religijnej (w języku polskim). Całkowity czas prezentacji nie może przekraczać 6 minut. Kryteriami oceny jury będzie: dobór repertuaru, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny. Podobnie jak w konkursie recytatorskim, instytucją delegującą uczestników może być szkoła, parafia lub ośrodek kultury i mogą się zgłosić z jednej placówki nie więcej niż dwoje wykonawców.

  Laureaci konkursu zostaną zaproszeni wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z występami laureatów kategorii recytatorskiej i poezji śpiewanej oraz wystawą nagrodzonych prac plastycznych, które odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com