czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Przed nami finał Rzeszowskiego StartUP MIX. Kto wygra swój pomysł na biznes? Innowacyjny ul, nowoczesny kompostownik czy portal do projektowania domów?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Team Design Castle, team Dżo oraz team MyHive. Tak prezentuje się grono finalistów Rzeszowskiego StartUP MIXu, które 8 grudnia rywalizować będzie podczas Gali Finałowej o zwycięstwo w całym, tegorocznym cyklu biznesowych spotkań, organizowanych w Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab w Rzeszowie.

  Rzeszowski StartUP MIX to spotkania adresowane do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej firmy, rozwojem osobistym jak również do osób, które szukają unikalnej wiedzy. Wydarzenie to stanowi doskonałą platformę, by w nieformalnej atmosferze, w gronie ekspertów zaprezentować swoją inicjatywę biznesową, wymienić się doświadczeniami i pomysłami. StartUP MIX to również przestrzeń networkingowa, wokół której nauka, biznes, organizacje pozarządowe oraz administracja szukają przestrzeni do współpracy i samorozwoju.

  Na scenie finałowego spotkania:

  Zwycięzca sceny z 25 sierpnia br.: Design Castle

  Portal konkursowy koncepcji architektonicznych

  Jak marzenie klienta przekształcić w realną wizję? Pomysł na to mają architekci z Design Castle, którzy stworzyli konkursowy portal koncepcji architektonicznych. Ten odpowiadać ma na zapotrzebowanie rynku w zakresie tworzenia projektów domów jednorodzinnych i, dzięki swojej nieograniczonej, zdalnej formie, skupiać architektów z całego świata, którzy w ogłoszonych konkursach będą startować, przygotowując propozycje pod wytyczne inwestora. Dzięki temu, swoich sił w projektowaniu, próbować będą mogli również architekci młodzi. Co więcej – platforma sprawdzać będzie też zgłoszone do konkursu projekty. Jak? Tego dowiemy się już w czwartek.

  Zwycięzca sceny z 22 września br.: Team Dżo

  Inteligentny kompostownik Dżo

  Ekologiczny benefit, czyli kompostowanie i przetwarzanie bioodpadów w biurach. Do takiego rozwiązania, przekonuje team Dżo, który stworzył prototyp inteligentnego kompostownika. Ten, wyposażony m.in. w czujniki temperatury, wilgotności, odczynu pH czy system samo nawadniania – we współpracy z dżdżownicami kalifornijskimi przetwarza bioodpady w pełnowartościowy nawóz do roślin- biohumus. Wśród wymienianych przez pomysłodawców zalet nowoczesnego rozwiązania jest m.in. redukcja uwalnianych do atmosfery, przy przetwarzaniu odpadów, gazów cieplarnianych (metanu i podtlenku azotu) oraz przekształcanie organicznych resztek w pożyteczny produkt.  Dżo to nie tylko urządzenie, ale usługa integrująca pracowników biura. W ofercie będą dostępne warsztaty i akcje proekologiczne, biohumus dla pracowników oraz raporty odnośnie zredukowanych gazów.

  Zwycięzca sceny 17 listopada br.: My Hive

  Automatyczny ul

  Optymalizacja tradycyjnego procesu pozyskiwania miodu z ula, redukcja kosztów pracy oraz kosztów transportu. Takie korzyści swojego autorskiego projektu – prototypu automatycznego ula – wymieniają jego twórcy, czyli team MyHive. Prototyp wyróżnia przede wszystkim autorska technologia mechanicznych ramek, wykorzystująca przy procesie produkcji i ekstrakcji miodu z ula, działanie grawitacji. Dodatkowym atutem pomysłu teamu MyHive jest dedykowana aplikacja, która łączy się z zamontowanymi w ulu czujnikami, przekazującymi informacje nie tylko na temat kondycji pszczelich rodzin, ale również na temat zgromadzonego już w ulu miodu czy zachowania jego “mieszkańców”.  

  Podczas Finałowej Gali wystąpią również eksperci, którzy na co dzień zajmują się budowaniem ekosystemu biznesowego w panelu dyskusyjnym pn. „StartUPowa scena miejska 2022”. Nie zabraknie również prezentacji lokalnego biznesu a także prezentacji wybitnej młodzieży rzeszowskiej, która reprezentuje Miasto Rzeszów na arenie międzynarodowej. Klub akrobatyki Stal Rzeszów zaprezentuje po raz pierwszy na scenie rzeszowskiego Urban Lab układ artystyczny pod okiem trenerów Eweliny Fijołek oraz Roberta Sokołowskiego.

  Zwieńczeniem innowacji miejskich będzie prezentowany projekt pn. platforma integrująca druk 3D przez zwycięski Zespół miejskiego hackathonu pn. PRINT HACK, realizowanego w ramach projektu pn. „Plan Działań dla Miast. Modelowa lokalność”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com