9,9 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Śmiertelne potrącenie pieszej na ul. Grottgera w Rzeszowie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek, 27 października, przed południem doszło do potrącenia pieszej na ulicy Grottgera od strony Asnyka.

  Kobieta potrącona przez samochód ciężarowy zmarła – poinformował nas w rozmowie telefonicznej podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

  Do wypadku doszło dzisiaj przed godz. 12, na ul. Grottgera w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, jadąc ul. Grottgera w kierunku ul. Asnyka, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń, piesza zginęła na miejscu wypadku. Kierowca ciężarówki, 26-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

  Na miejscu policja pod nadzorem prokuratorów wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

  Policja nieustannie apeluje o ostrożność!

  Po zmianie przepisów drogowych piesi mają pierwszeństwo na przejściach. A mimo to w tym roku odnotowano wzrost liczby wypadków i zabitych na przejściach dla pieszych. Nowe prawo nie zwalnia pieszych z odpowiedzialności za siebie i innych.

  Nowe przepisy dały pieszym duże prawa, ale nie zwolniły ich też z szeregu obowiązków. Pieszy wchodzący na pasy nie ma prawa korzystać z telefonu i innego urządzenia elektronicznego. Ponadto ma obowiązek dokładnie ocenić sytuację przed wejściem na przejście i zrobić to tak, aby kierowca nie miał problemu z jego zauważeniem. I co najważniejsze, zgodnie z ustawą Prawie o Ruchu Drogowym, pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

  Zbliża się 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, a w tym roku także długi weekend. Jesteśmy zabiegani i myślimy o tym, aby załatwić szybko wszystkie sprawy przed świątecznymi dniami.

  Aby dni zadumy i pamięci o zmarłych przebiegły spokojnie, apelujemy o zachowanie rozsądku, wzmożoną czujność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

  Również w okolicach cmentarzy policja przypomina pieszym o zachowanie o ostrożności i rozwagę. Nawołuje o wyposażenie swojego ubioru w elementy odblaskowe, poruszanie się po chodnikach i przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com