czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Ponad 300 wyprawek trafiło do pierwszoklasistów z Gminy Trzebownisko w ramach działań społecznych LPP na Podkarpaciu

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończyła się pierwsza edycja programu LPP „Wyprawka dla pierwszaka” w Gminie Trzebownisko. W ramach inicjatywy realizowanej przez polskiego producenta odzieży we współpracy z lokalnymi władzami, uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych otrzymali zestawy akcesoriów szkolnych i upominków. Projekt ten jest kolejnym elementem działań podejmowanych przez gdańską spółkę na rzecz mieszkańców regionu, gdzie niebawem nastąpi oficjalne otwarcie nowego obiektu magazynowego do obsługi sprzedaży e-commerce, zarządzanego przez spółkę LPP Logistics.

  W ramach pierwszej edycji programu LPP „Wyprawka dla pierwszaka” w Gminie Trzebownisko upominkowe zestawy trafiły do ponad 300 uczniów rozpoczynających naukę w lokalnych szkołach podstawowych. Otrzymali oni kolorowe zestawy, w skład których wchodziły m.in.: plecaki, długopisy, piórniki, kredki oraz kuferki na przybory szkolne. Pakiety, przekazane przez polską spółkę odzieżową, były wręczane dzieciom podczas uroczystości pasowania pierwszoklasistów, które odbyły się we wrześniu i październiku w 9 placówkach w gminie. W spotkaniach, oprócz uczniów, ich rodziców i nauczycieli, udział wzięli także przedstawiciele samorządu oraz firmy LPP.

  – „Pierwsze spotkanie z nauką to ważny czas na drodze rozwoju każdego młodego człowieka, dlatego cieszę się, że mogliśmy w tym roku umilić dzieciom ten moment i dzięki wsparciu firmy LPP przekazać wyprawki, które na pewno przydadzą się podczas wypełniania codziennych szkolnych obowiązków. Widząc pozytywny wpływ obecności firmy na życie mieszkańców naszej gminy mamy nadzieję, że zbliżające się uruchomienie nowego magazynu spółki w Jasionce będzie impulsem do naszej dalszej owocnej współpracy, nie tylko w sferze biznesowej” – mówi Sławomir Porada, zastępca Wójta Gminy Trzebownisko.

  LPP jako firma rodzinna szczególną uwagę przywiązuje do relacji z lokalną społecznością, gdzie prowadzi swoją działalność. Dlatego, uczestnicząc aktywnie w życiu regionu, we współpracy z Gminą podejmuje się realizacji wielu inicjatyw, skierowanych zwłaszcza do jej najmłodszych mieszkańców.

  – „Cieszy nas, że w ramach pierwszej edycji projektu „Wyprawka dla Pierwszaka” w Gminie Trzebownisko mogliśmy wesprzeć uczniów przekazując im zestawy upominków, które przydadzą się w szkole, ale również uprzyjemnią rozpoczęcie edukacji. Wiemy, jak istotnym w życiu młodego człowieka jest czas nauki, dlatego chcieliśmy, aby moment oficjalnego przyjęcia do grona uczniów zapisał się w pamięci pierwszoklasistów miłymi wspomnieniami. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy towarzyszyć dzieciom w tak uroczystej chwili i życzymy im wielu sukcesów oraz radości z podejmowania nowych wyzwań” – komentuje Sebastian Sołtys, wiceprezes LPP Logistics.

  Obok „Wyprawki dla pierwszaka”, spółka ufundowała w tym roku również po raz pierwszy stypendia dla dzieci ze szkół podstawowych. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych placówek oświatowych, firma zadeklarowała także realizację Programu Wsparcia Świetlic Szkolnych, w zakresie uzupełnienia infrastruktury edukacyjnej i organizacji dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. W ramach pilotażu projektem została objęta Szkoła Podstawowa w Jasionce.

  Społeczne zaangażowanie Grupy LPP w regionie to efekt zainaugurowanej w czerwcu br. współpracy z lokalnym samorządem, związanej z budową na terenie Gminy Trzebownisko nowego obiektu logistycznego do obsługi e-commerce. Jego operatorem będzie powołana w tym roku spółka LPP Logistics, odpowiedzialna za zarządzanie siecią zaopatrzenia i dystrybucji polskiej grupy, obejmującą obecnie obiekty magazynowe o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m.kw. Spółka zapewnia również kompleksowe i nowoczesne usługi magazynowe, frachtowe oraz spedycyjne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com