środa, 27 września, 2023
+

  Na Uniwersytecie Rzeszowskim zainaugurowano rok akademicki 2022/2023

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023. Wśród rozpoczynających naukę jest niemal 6 tys. studentów pierwszego roku. Podczas inauguracji roku akademickiego wykład wygłosił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

  Spotkanie w auli głównej uczelni otworzył rektor UR prof. dr hab. Sylwester Czopek. Mówił m.in. o wyzwaniach stojących przed społecznością akademicką w czasie minionego roku. 

  Rektor dodał, że pomoc uchodźcom była dla społeczności uczelnianej oczywistością. Przypomniał, że akademikom z Ukrainy stworzone zostały warunki do kontynuowania pracy naukowej. Mówił też o działaniach związanych z realizacją pomocy humanitarnej. Następnie odniósł się do tegorocznej rekrutacji.

  Drodzy Studenci, życzę Wam wytrwałości, determinacji w dążeniu do celu jaki obraliście, mądrego i przemyślanego wyboru specjalności i tematów prac dyplomowych. Ale pamiętajcie też, że czas studiów to fantastyczny okres poznawania świata, nawiązywania przyjaźni i korzystania z życia. Owocnego roku akademickiego na Uniwersytecie Rzeszowskim i wszystkich rzeszowskich uczelniach!

  Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa

  Po wystąpieniu najwyższego przedstawiciela władz uczelni odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów.

  W trakcie uroczystości wręczono również Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Krzyże Zasługi. Uhonorowanych odznaczyli: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.  

  Specjalne wyróżnienie z rąk rektora odebrał wójt gminy Świlcza. Tamtejszy samorząd przekazał teren, który zostanie przeznaczony pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

  fot. Uniwersytet Rzeszowski

  Nauka na najwyższym poziomie jest możliwa nie tylko w centrach wielkich miast – w Warszawie, Krakowie, czy innych – ale również w wielkich miastach, które nie są położone w ścisłym centrum, które dziś są na wschodzie Polski – w Rzeszowie, w Lublinie, ale również na zachodzie – w Zielonej Górze czy w Szczecinie. Nauka wszędzie może być uprawiana na bardzo wysokim poziomie i Uniwersytet Rzeszowski to udowodnił.

  Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com