sobota, 20 kwietnia, 2024
+

Siedem bramek w derbach Rzeszowa! Resovia wygrywa ze Stalą

Czy to były najlepsze derby Rzeszowa w historii? Być może, jednak na pewno jedne z najbardziej efektownych. Resovia po zaciętym widowisku wygrała ze Stalą 3:4.

„Pasiaki” od początku spotkania robiły lepsze wrażenie. Już w 3. minucie w boczną siatkę trafił Pedro Vieira. Kilkanaście minut później drużyna z Wyspiańskiego doszła do 3 stuprocentowych sytuacji, jednak piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, kolejnym razem sędzia dopatrzył się spalonego, a w ostatniej akcji lepszy okazał się bramkarz Stali.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Radosław Bąk został sfaulowany w polu karnym. Bartek Wasiluk pewnym strzałem z 11. metra wyprowadził Resovię na prowadzenie. W 44. minucie bramkę na 2:0 strzelił Maciej Górski i to „Pasiaki” schodziły na przerwę w lepszych humorach.

W drugie 45 minut lepiej weszli gospodarze. Najpierw za sprawą samobójczej bramki Mateusza Bondarenko, Stalowcy odzyskali kontakt, by już w 53. minucie wyrównać na 2:2 za sprawą Prokicia.

Gdy wydawało się, że Stal powalczy o zwycięstwo, bramkę na 3:2 zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Antonik, jednak to bramka Bartosza Kwietnia będzie ozdobą całego spotkania. Piłkarz Resovii zdecydował się oddać strzał zza połowy boiska, który przypieczętował zwycięstwo Resovii.

Stal się nie poddawała i w 91. minucie dublet w meczu ustrzelił Prokić, jednak na kolejne akcje podbramkowe zabrakło już czasu.

Dzięki temu zwycięstwu Resovia wydostała się ze strefy spadkowej Fortuna 1 Ligi. Jak widać, zmiana trenera była zdecydowanie potrzebna dla klubu z czerwonej części Rzeszowa.

STAL RZESZÓW 3:4 RESOVIA RZESZÓW