środa, 17 lipca, 2024
+

  Minister nauki i szkolnictwa Przemysław Czarnek zainaugurował program Erasmus + w Nowej Sarzynie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przebywał w poniedziałek 26 września z wizytą w Nowej Sarzynie, gdzie wziął udział w inauguracji programu Erasmus+ w tamtejszym Zespole Szkół.

  Zespół Szkół w Nowej Sarzynie tworzą: Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie działająca od 1957 r. oraz I Liceum Ogólnokształcące funkcjonujące od 2016 r. Obecnie w szkole uczy się 615 uczniów, w tym 410 uczniów w szkole podstawowej w 19 oddziałach oraz 215 uczniów w liceum, w 10 oddziałach. Placówki zatrudniają łącznie 64 nauczycieli. 

  Nowa Sarzyna jest dobrym miejscem by poznać Polskę, społeczność – ludzi, młodzież, nauczycieli, mieszkańców. By wymienić się doświadczeniami i nawiązać relacje na przyszłość – podkreślił minister. Wskazał również, że tym, którzy mają dzisiaj kilkanaście lat, kiedy będą za kilka lat przejmować odpowiedzialność za Polskę, Europę, za Rumunię, Czechy, Włochy i Turcję, te relacje dzisiaj nawiązywane będą służyły do budowania przyszłej Europy.

  Świetnie się rozwijacie. Korzystacie z pojawiąjących się możliwości. Jako pierwsi skorzystaliście z programu „Laboratoria Przyszłości”. Brawa dla mieszkańców Nowej Sarzyny, dla uczniów tej szkoły. Myślę, że to znakomite miejsce, dlatego spotyka się tutaj młodzież z 4 krajów– Turcji, Czech, Włoch i Rumunii w ramach ERASMUS +

  Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki

  Niezwykle ważną kwestią jest nawiązywanie współpracy, porozumienia, a w dalszej konsekwencji poznawanie siebie wzajemnie i planowanie przyszłości przez młodych ludzi. Cieszę się niezwykle, że ta szkoła jest przykładem tego, że można doskonale rozwijać się i planować przyszłość. Życzę tym którzy rozpoczynają swój pobyt w ramach Erasmusa dobrych wrażeń, poznania polskiej szkoły, polskiej młodzieży z najlepszej strony. Aby ta przyszłość leżała w waszych rękach, pierwszy krok musicie uczynić już dzisiaj

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com