10,8 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Natalia potrzebuje pieniędzy na leczenie swojej choroby. Pomóżmy jej normalnie żyć

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Natalia pochodzi z Podkarpacia i wydawałoby się, że jest normalną nastolatką, która ma wiele zainteresowań. Niestety los dotknął ją szczególnie. Dziewczynka cierpi na zaburzenia metaboliczne oraz liczne nietolerancje pokarmowe, przy których niezwykle ważne jest stosowanie kosztownej i specjalistycznej diety. Poza tym dziewczynka potrzebuje lepszej diagnostyki, która także wymaga zainwestowania pieniędzy. Pomóżmy dziewczynce normalnie żyć. Wejdź na składkę i przeznacz chociaż minimalną kwotę pieniędzy pod adresem:

  https://www.siepomaga.pl/natalia-kobylarska

  Natalia ma niespełna 13 lat i pochodzi z Trepczy w Sanoku w województwie podkarpackim, kocha muzykę, zwierzęta, pięknie maluje i rysuje oraz chce spełniać swoje marzenia oraz rozwijać swoje pasje jak każda dziewczynka w jej wieku. Natalia niestety walczy z rzadkim chorobami metabolicznymi, problemami wielonarządowymi i nietolerancjami pokarmowymi, które obecnie znajdują się w trakcie długiej trwającej już od kilku lat kosztownej diagnostyki.

  Natalia codziennie zmaga się m.in. z bólami brzucha, wymiotami, cierpi na częste bóle nóg i rąk. Ma również problemy z tarczycą i częste infekcje. Dzięki badaniom genetycznym zrealizowanym dzięki wsparciu darczyńców z Podkarpacia i Rzeszowa wiadomo już, że Natalia zmaga się z nietolerancją glukozy, fruktozy, laktozy, histaminy i glutenu.

  Aby pomóc Natalii potrzebna jest jednak dalsza diagnostyka, która wymaga wielu prywatnych wizyt lekarskich oraz kolejnych badań genetycznych. Obecnie lekarze z krakowskiego Prokocimia skłaniają się z diagnostyką dziewczynki w kierunku EDS (Zespół Ehlersa-Danlosa).

  Najważniejsze to postawienie ostatecznej diagnozy, niestety aktualnie u Natalii leczone są wciąż tylko objawy. Aby zmniejszyć objawy metaboliczne Natalia jest na specjalistycznej diecie, której koszt wynosi od 1000 do 1500 zł miesięcznie. W leczeniu niezbędna jest również kosztowna rehabilitacja (ok. 1200 zł miesięcznie). Średni czas diagnostyki tego rodzaju chorób w Polsce to 5 lat. Niestety możliwości leczenia  na Podkarpaciu, gdzie mieszka Natalia, wyczerpują się. Potrzebna jest diagnostyka w Centrum Chorób Rzadkich CZD w Warszawie i Krakowie.

  Aby kontynuować ten proces, niezbędne są jednak kosztowne, prywatne konsultacje oraz wizyty lekarskie u wielu specjalistów. Natalia nie może nawet na moment przerwać zalecanej diety i rehabilitacji.

  Nie stać jej rodziców niestety na finansowanie tych wszystkich wydatków z własnych środków. Dlatego z całego serca rodzina prosi o pomoc i wsparcie. Wszystkie wskazane wydatki będą rozliczone księgowo w Fundacji Nieskończone Możliwości przez rodziców dziecka.

  Najbliżsi dziękują za każdą darowiznę i głęboko wierzą w powodzenie tej walki o diagnozę Natalii i jej zdrowie. Warto wspomóc Natalię, aby wygrała długą i mozolną walkę ze swoją chorobą oraz by potrafiła normalnie na co dzień funkcjonować.

  Jeśli któryś z darczyńców woli przekazać darowiznę za pośrednictwem przelewu oczywiście istnieje taka możliwość, w takim przypadku nr rachunku bankowego Fundacji: Fundacja Nieskończone Możliwości , Bank Pekao SA 38124014441111001068583607, wpłaty koniecznie z dopiskiem „na rzecz leczenia i diagnostyki Natalii”, „ dla Natalii Kobylarskiej”.

  Rodzina dziewczynki będzie ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek pomoc finansową.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -