11,1 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Impreza „Galopem ku wolności”. Będą pokazy jazdy konnej, występ orkiestry. Zaśpiewa Marek Bałata

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już za trzy dni, 25 września 2022 r. 0 14:00 w Gliniku Zaborowskim 181 rozpocznie się druga odsłona wydarzenia pod hasłem „Galopem ku wolności”. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Dwór Maria Antonina serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów jazdy konnej ale nie tylko na to wyjątkowe wydarzenie.

  W ramach imprezy odbędą się pokazy konne, w amfiteatrze na scenie wystąpi Mielecka Orkiestra Dęta z programem pn. „Mundur na nim szary” z solistami: Aleksandrą Malczyńską i Robertem Uchwatem oraz dyrygentem Maciejem Fijałkowskim. Koncertem wieczoru będzie występ wybitnego wokalisty Marka Bałaty z zespołem w składzie: Adam Niedzielin, Józef Michalik, Grzegorz Pałka, Kwartet smyczkowy ARCHI: Anna Hara-Pióro, Bogusława Ziegelheim-Gajdzik, Agata Sanchez Martos, Edyta Butor.

  Repertuar pn. „Za tę wolność” będzie prezentacją najpiękniejszych pieśni patriotycznych w niepowtarzalnym wykonaniu i znakomitych aranżacjach. Przy okazji wydarzenia odbędzie się promocja wydawnictwa Wojewódzkiego Domu Kultury – Zeszyty regionalne – Adam Kowalski w służbie niepodległej. Podczas imprezy nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu „Koń w kulturze polskiej”.

  Można będzie wziąć udział w rodzinnym miniturnieju „paintball do celu”. Przewidzianych jest wiele nagród. Współorganizatorem wydarzenia jest Dwór Maria Antonina w Gliniku Zaborowskim, a swoim honorowym patronatem objął ją Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

  Plan godzinowy:

  Godz. 14:00 – pokazy konne

  Godz. 15:00 – Mielecka Orkiestra Dęta „Mundur na nim szary”

  Godz. 17:00 – KONCERT WIECZORU – Marek Bałata z zespołem „Za tę wolność” Najpiękniejsze pieśni patriotyczne

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -