sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Trwa remont ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na finiszu są już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi.

  Ulica Parkowa znajduje się na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mieszkający tam rzeszowianie o złym stanie drogi rozmawiali z Konradem Fijołkiem, wówczas kandydatem na prezydenta miasta.

  Budowa ulicy Parkowej została przez prezydenta wpisana na listę zadań, które będą realizowane w tym roku. Roboty już trwają. To zadanie wykonuje wybrana w przetargu firma Strabag. Realizowany jest odcinek nowej drogi o długości ok. 800 metrów, od strony skrzyżowania Parkowej z ul. Tarnowską.

  Zakres obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i zjazdów i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i odwodnienia a także ulicznego oświetlenia. Inwestycja jest prowadzona w dobrym tempie. Wykonano już ponad 90 proc. prac związanych z kanalizacją deszczową, trwa budowa konstrukcji drogi. Inwestycja będzie zakończona do końca tego roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com