11,6 C
Rzeszów
piątek, 30 września, 2022
+

  „Siła, siostrzeństwo, odwaga!” – Wakacyjny Obóz Mocy projektu „Dziewczyny Budują”

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, stowarzyszenie non profit zakończyło rekrutację do międzynarodowego projektu „Dziewczyny Budują” a uczestniczki ruszyły pełną parą. Pierwszym zajęciem projektowym był Obóz Mocy. Grupa 24 dziewczynek w wieku od 12 do 16 lat z województwa podkarpackiego spędziła 4-dni na warsztatach prowadzonych przez polskich i norweskich trenerów obejmujących tematykę dyskryminacji oraz kompetencji społecznych.

  Samemu trudno jest poradzić sobie z przeciwnościami i trudnościami w życiu dlatego projekt, a w szczególności Obóz, jest prowadzony z naciskiem na siostrzeństwo i wsparcie się nawzajem uczestniczek. Miały one okazję do tego, aby zacisnąć między sobą więzi i nawiązać nowe znajomości. Dzisiejsze społeczeństwo wywiera duży nacisk na rywalizację. Ten projekt chce to zmienić i pokazać ludziom, że każdy jest wyjątkowy i wspólnie można osiągnąć niesamowite rezultaty.

  W warsztatach pomógł norweski partner projektu, Norsensus Mediaforum. Zaprzyjaźniona organizacja, która zajmuje się tematyką wspierania młodzieży w różnych zakresach, w tym dyskryminacji, mediów, digitalizacji oraz komunikacji. Jej członkowie przedstawili dziewczynom pojęcie storytellingu, komunikacji i mobilnego filmowania, którą później będą mogły wykorzystać przy tworzeniu swoich odrębnych kampanii społecznych. Poza dużą dawką wiedzy teoretycznej była również praktyka oraz zadania i ćwiczenia, które integrowały i zbliżały do siebie dziewczyny.

  Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -