11,3 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Weź udział w projekcie „Historia oczami Podkarpacia” i zdobądź cenne nagrody

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza wszystkich zamieszkujących województwo podkarpackie do wzięcia udziału w projekcie „Historia oczami Podkarpacia”. Jego celem jest rozszerzenie wiedzy z różnych dziedzin, takich jak: historia, polskie dziedzictwo kulturowe, myśl społeczno-polityczna zwłaszcza ta konserwatywna, narodowa oraz katolicko-społeczna. Swój udział w projekcie mogą potwierdzić wszystkie osoby bez względu na wiek. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o miejsca. Projekt będzie realizowany do 15 października b.r..

  Fundacja Misji Obywatelskiej, która zajmuje się projektem, pragnie stworzyć cały cykl seminariów, wywiadów, jak również zorganizować wyjścia do instytucji kultury, różne debaty historyczne oraz konkurs historyczny.

  W trakcie trwania seminariów wszyscy uczestnicy będą mogli zapoznać się z wiedzą specjalistów, którzy szczególnie działają w obszarze, w którym organizowany jest projekt. Prowadzą badania naukowe w tej dziedzinie i podzielą się ze wszystkimi gośćmi wykładów swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

  Konkurs historyczny oraz debata będą miały na celu aktywnie włączyć osoby do projektu. Z kolei wyjścia do różnych instytucji kultury będą spoiwem przedsięwzięcia, poszerzą kształtowanie tożsamości narodowej, będą propagować właściwe postawy polityczne oraz obywatelskie.  

  Podczas konkursu historycznego na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne w postaci stypendiów o łącznej wartości 7 tys. zł. Laureaci dostaną też nagrody rzeczowe, które będą równowarte 5 tys. zł.

  Projekt „Historia oczami Podkarpacia” uzyskał wsparcie finansowe od Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego, edycji 2022 „Wolność po polsku”.

  Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój Ojczyzny. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszym filarem jest wymiar społeczny mający aktywizować grupy społeczne, w szczególności dzieci, młodzież, jak również seniorów. Drugim filarem jest działalność ekspercka w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii oraz gospodarki. Z kolei trzeci filar ma wymiar medialny w zakresie budowania i prowadzenia mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -