środa, 27 września, 2023
+

  Nowoczesny plac zabaw na Dominikańskiej jeszcze w tym roku

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 10 ma powstać plac zabaw. Uczniowie placówki przy ul. Dominikańskiej na os. Dąbrowskiego będą mogli ćwiczyć swoją sprawność bawiąc się na nowoczesnych urządzeniach, takich jak równoważnia, trampolina, zestaw do Street Workoutu i nie tylko. Inwestycja jest możliwa dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na nią w poprzedniej edycji RBO.

  Miasto czeka do 26 sierpnia na zgłoszenia od firm, które są chętne na wybudowanie placu zabaw obok SP nr 10 przy Dominikańskiej. Wykonawca, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę, będzie miał za zadanie dostarczyć i zamontować elementy małej architektury, wyrównać teren pod budowę, zabezpieczyć grunt gumowymi matami. Do tego będzie musiał utwardzić i zagospodarować teren wokół placu i rozbudować istniejącą tam sieć monitoringu.

  Jeśli chodzi o urządzenia dla dzieci i młodzieży, na placu zostaną zamontowane zestawy sprawnościowe: do Street Workoutu oraz zabawowe, takie jak np. domek ze zjeżdżalniami. To nie wszystko, bo na placu będzie można skorzystać także z urządzeń siłowych, równoważni czy trampoliny. Nie zabraknie oczywiście klasycznych urządzeń, jak huśtawki i bujaki, a całości dopełnią ławki, kosze na śmieci i niezbędne tablice informacyjne.

  Powierzchnia placu zabaw to ponad 550 m kw. Inwestycja zostanie wykonana w dużej mierze dzięki mieszkańcom, którzy wybrali ją w poprzedniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego (kategoria inwestycji do 200 tys. zł.). Plac ma być gotowy jeszcze w tym roku, do trzech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com