wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  W miniony weekend w ramach Dni Otwartych Drzwi w Boguchwale odbyła się specjalna impreza, na której zagrał Sławomir oraz Bayer Full!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wydarzenie odbyło się dokładnie w miniony weekend – w sobotę i w niedzielę, 25-26 czerwca w Boguchwale. Koncert Sławomira i Bayer Full był najbardziej wyczekiwanym punktem całej imprezy. Przyciągnął bowiem tysiące okolicznych mieszkańców! Do tego jednocześnie odbywała się XXIII edycja Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Wszystko to działo się w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

  Podczas imprezy mogło zaprezentować się blisko pół tysiąca różnych firm. Byli to między innymi hodowcy oraz producenci żywności, czy roślin ozdobnych. Wszyscy uczestnicy tej imprezy mieli okazję kupić coś do swojej spiżarni, czy do ogrodu. Do tego można było skorzystać z wielu przygotowanych przez organizatorów wspaniałych atrakcji. Druga taka kolejna wystawa taka odbędzie się dopiero za rok!

  Na wystawie można było zapoznać się z dorobkiem hodowlanym podkarpackich rolników, prezentujących bydło mleczne i mięsne, owce i kozy, króliki i inne zwierzęta futerkowe, konie, alpaki, pszczoły oraz drób użytkowy i ozdobny. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy i konkursy z udziałem zwierząt.

  Na terenie ośrodka odbyła się również  wystawa maszyn i sprzętu rolniczego. Imprezę uzupełniały doświadczenia uprawowe, prezentowane na 18 ha polu doświadczalnym PODR. Można było poradzić się pracowników agencji rolniczych, instytutów, szkół, związków hodowców, firmy doradczych, hodowlanych, paszowych, chemizacyjnych i mechanizacyjnych w zakresie hodowli, uprawy, pozyskania środków finansowych i marketingu.

  W wydarzeniu uczestniczyli także: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, posłanka Teresa Pamuła, poseł Kazimierz Gołojuch, poseł Fryderyk Kapinos, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz wraz z wiceprzewodniczącym Jerzym Cyprysiem. Nie zabrakło samorządowców z całego Podkarpacia, przedstawicieli urzędów i agencji wspierających produkcję rolniczą i producentów żywności, oraz wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart.

  Dodatkowo, wśród licznych atrakcji, znalazł się pokaz strzyżenia owiec, różne konferencje dotyczące zastosowania ekologicznych rozwiązań w polskich gospodarstwach. Do tego wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję także obejrzeć wystawę maszyn rolniczych, w tym zobaczyć na żywo, jak one pracują.

  Między czasie odbywał się również konkurs, w którym uczestniczyły gospodynie wiejskie i rywalizowały ze sobą na przykład na najlepszy produkt podkarpacki. Do tego wszyscy mogli zobaczyć z bliska zwierzęta hodowlane. Zorganizowane zostały także zawody w skokach przez płotki, pokaz umiejętności jeździeckich na koniach oraz liczne kiermasze produktów ekologicznych, miodów czy rękodzieła ludowego.

  Także firmy zajmujące się na co dzień na rzecz rolnictwa miały wspaniałą okazję zaprezentować swoją działalność. Całe wydarzenie uświetniły występów licznych zespołów artystycznych. Była także możliwość podszkolić się w garncarstwie, wikliniarstwie, czy ceramice. Do tego zorganizowano mini zoo. Organizatorzy nie zapomnieli również o tych najmłodszych, dla których przewidziane zostały dodatkowe atrakcje, w tym przeróżne gry i zabawy.   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com