10 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Dzisiaj uroczyste pożegnanie roku szkolnego z wojewodą Ewą Leniart oraz powitanie wakacji!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Wreszcie będzie można odpocząć od szkoły, wybrać się na długo wyczekiwany wyjazd, zwiedzić wiele ciekawych zakątków nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie, przeżyć niezapomnianą przygodę. To dzisiaj także uczniowie podstawowych i licealnych szkół odbierają świadectwa.

  Podczas uroczystego zakończenia szkoły w jednej z podkarpackich szkół, a dokładniej w Tryńczy, pojawiła się także wojewoda Ewa Leniart, która skierowała specjalne słowa nie tylko do dzieci zgromadzonych na uroczystym apelu, ale też do wszystkich osób, które w tym czasie otrzymały świadectwa.

  „Zaczyna się okres miłej zabawy i odpoczynku od codziennych obowiązków. Odpoczynku od szkoły, od wyzwań, które stawali Wam nauczyciele po to, abyście rozwijali swoje umiejętności i budowali wiedzę, które będą stanowiły dla Was bardzo cenny zasób na przyszłość” – mówiła wojewoda Ewa Leniart, dodając „Ważnym jest, aby czas przeznaczony na naukę spożytkować. Zaprocentuje to dobrym zawodem i dobrą przyszłością. Waszą, ale także naszej ojczyzny” – dodała – „ Czas złapać wiatr w żagle, złapać słońce, radość i zaznać odpoczynku. Choć nie oznacza to, że przed Wami okres całkowicie wolny od nauki. Będziecie zażywać innych wrażeń, które także uczą i budują.”

  Wojewoda Ewa Leniart podkreśliła też, ten rok szkolny był wyjątkowo trudny, z powodu trwającej pandemii. W czasie uroczystości otrzymała z rąk wójta Tryńczy Ryszarda Jędrucha odznakę „Zasłużony dla Gminy Tryńcza”

  W uroczystości zakończenia roku udział wzięli także: członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec, komendant wojewódzki Policji insp. Dariusz Matusiak, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy SP im. Jana Kantego oraz uczniowie placówki wraz z tryniecka społecznością lokalną. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -