niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Wiceminister M. Warchoł przekazał czek na karetkę w podziękowaniu dla mieszkańców Przemyśla

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojna to najstraszniejszy czas w historii Europy i Świata. Wydarzenia ostatnich tygodni na Ukrainie bardzo mocno uderzyły w mieszkańców Polski, a w szczególności Podkarpacia. Przemyślanie mieszkający najbliżej granicy z Ukrainą otworzyli serca dla swoich sąsiadów na Ukrainie. Otwierając nie tylko serca, portfele, ale i własne domy. Gdzie gościli i nadal goszczą potrzebujących Ukraińców.

  W podziękowaniu za zaangażowanie dla mieszkańców Przemyśla we wtorek 21 czerwca wiceminister Marcin Warchoł na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przekazał czek na kwotę 700 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Za te środki zostanie zakupiona nowoczesna karetka dla mieszkańców miasta.

  Wielkie uznanie i szacunek dla Mieszkańców Przemyśla za poświęcenie i wysiłek włożone w niesienie pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. Ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem od samego początku wojny zasłynął Pan Prezydent Wojciech Bakun w dzień i w noc organizując wspaniałą akcję charytatywną i bezpośrednio się w nią angażując. W dowód uznania dla ofiarności i oddania Mieszkańców i Pana Prezydenta miałem dziś zaszczyt przekazać 700 000 zł z Fundusz Sprawiedliwości na zakup specjalistycznej karetki pogotowia dla Przemyśla.

  Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł

  Wydarzenie miało miejsce we wtorek 21 czerwca w urzędzie miasta Przemyśla. Uczestniczyli również m.in.: Bogusław Świeży, wiceprezydent Przemyśla, Artem Valah, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie, a także pracownicy oddziału Alior Banku w Przemyślu oraz licznie zgromadzeni goście.

  Szpitale w Ukrainie od początku wojny są niezwykle obciążone. Do lecznic wciąż trafiają pacjenci z urazami spowodowanymi agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę, w konsekwencji czego brakuje tam odpowiedniej aparatury. Dlatego też, na bieżąco staramy się organizować pomoc i wspierać wszelkie akcje podmiotów partnerskich. Sprzęt medyczny, który dzisiaj wspólnie przekażemy, jest gestem ogromnego wsparcia dla naszych sąsiadów 

  Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla
  fot. Materiały prasowe

  Dzisiejsze spotkanie kolejny raz oznacza, że Polska wspiera Ukrainę w wojnie z Rosją. Dar, który dzisiaj otrzymujemy, jest dla nas bardzo ważny. Kardiomonitory i karetka będą ratować życie Ukraińców, żołnierzy i cywili. Na wojnie karetka „żyje” dziesięć dni. Dziękujemy Polakom, że rozumiecie, że jest wojna, a nie „operacja specjalna”. W tej chwili Ukraina walczy z absolutnym złem. Rosja w tej chwili jest tym złem, które doprowadza do tragedii. Będziemy walczyć, a zwycięstwo będzie po naszej stronie

  Artem Valah , Konsul Generalny Ukrainy w Lublini

  Dwa nowoczesne kardiomonitory, kupione dzięki współpracy Alior Banku i miasta Przemyśla, trafią do szpitala w Ukrainie. Aparatura pomoże w leczeniu ofiar działań wojennych. Od początku wojny rosyjsko – ukraińskiej Alior Bank, a zwłaszcza pracownicy przemyskiego oddziału, w ramach wolontariatu aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com