niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Zazieleni się ulica Grunwaldzka?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ulice w Rzeszowie zazieleniają się coraz bardziej. W centrum miasta zostanie zasadzonych ponad 50 drzew. Głownie grabów wąskokolumnowych.

  Grunwaldzka będzie trzecim z rzeszowskich deptaków, który będzie rewitalizowany. W ubiegłych latach odnowione zostały dwie ulice: 3 maja i Kościuszki. Projekt rewitalizacji ul. Grunwaldzkiej był przygotowany przed kilku laty. Zakładał głównie przebudowę instalacji podziemnych oraz ułożenie nowej nawierzchni – kostkę brukową miały zastąpić granitowe płyty. Nie przewidywał natomiast jakichkolwiek nasadzeń zieleni.

  Prezydent Rzeszowa zdecydował się na wprowadzenie zmian do projektu. Wymagały one uzgodnień z konserwatorem zabytków. Ten proces został już zakończony. Na ulicy Grunwaldzkiej, po prawej stronie (patrząc w kierunku ul. Kościuszki), posadzonych zostanie ponad 40 grabów wąskokolumnowych. Po lewej stronie deptaka ustawione zostaną z kolei graby w donicach. W sąsiedztwie budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego posadzone zostaną klony. W sumie na ul. Grunwaldzkiej, po rewitalizacji będzie ponad 50 drzew.

  Aby móc wprowadzić zieleń na ul. Grunwaldzką konieczne są zmiany w dokumentacji. Przetarg na aktualizację projektu został właśnie ogłoszony. Proces aktualizacji powinien zakończyć się do końca września i tegoroczną jesienią będzie można wybrać wykonawcę rewitalizacji deptaka. Przebudowa powinna potrwać ok. roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com