11,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

  Polecamy

  - Reklama -

  Drzewa są już dostarczane do Rzeszowa i sadzone są m.in. przy al. Sikorskiego i Armii Krajowej. W tym roku w mieście przybędzie w sumie ponad 1,3 tys. drzew.

  W ramach pierwszego z tegorocznych przetargów na nową zieleń zakupionych zostało 475 drzew i 475 krzewów. Rośliny już przyjeżdżają do Rzeszowa. Zakupione zostały duże drzewa m.in. takich gatunków jak platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby. Drzewa są już sadzone m.in. w ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego oraz przy al. Armii Krajowej. Inne lokalizacje to m.in. tereny w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Koszt zakupu drzew i krzewów oraz ich posadzenie to ponad milion złotych. 

  Nasadzenia dużych drzew to efekt ubiegłorocznych spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami i przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej. Rzeszowianie wskazywali wtedy miejsca, w których ich zdaniem powinny zostać posadzone drzewa. Lokalizacje zostały spisane i obecnie w tych miejscach trwa sadzenie roślinności. Zakończy się ono w pierwszej połowie czerwca.

  Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -