-0,3 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Odznaczenia dla mieszkańców regionu

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda Pani Ewa Leniart wręczyła mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

  Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały zasłużone osoby, które na rzecz społeczności lokalnej wyróżniły się działalnością, wkładem w rozwój rzemiosła polskiego, zasługami w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski, działalnością na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

  – To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu – To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu Prezydenta RP, mogłam wręczyć odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego regionu. Dla naszego państwa nie ma większej wartości niż mądrzy, zaangażowani, sprawnie działający, oddani obywatele. Państwo jesteście  elitą narodu polskiego, która – angażując się w różne aktywności społeczne – wyróżnia się w sposób szczególny w swoich dziedzinach – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

  Dziękuję za wyróżniającą się postawę, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna do rozwoju naszego państwa. Mam  też nadzieję, że to dzisiejsze odznaczenie będzie dla Państwa z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowej pracy, a z drugiej strony także zachętą do tego, by w tej działalności nie ustawać – mówiła wojewoda.

  W uroczystości nadania wyróżnień, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wzięli udział: poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Krzysztof Kaczmarski reprezentujący Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, prezes Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK Antoni Olak oraz wójt gminy Czarna Edward Dobrzański.

  Źródło: FB Ewa Leniart
  Źródło: FB Ewa Leniart
  Źródło: FB Ewa Leniart
  Źródło: FB Ewa Leniart
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com