poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Przebudowa skrzyżowania na Drabiniance

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Budowa ronda oraz wiaduktu – takie są główne założenia przebudowy jednego z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań Rzeszowa.

  – Przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania opieraliśmy się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Na tej podstawie przygotowane zostały założenia przetargu, który zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Wybrana w nim firma opracuje dokumentację projektową przebudowy newralgicznego punktu na mapie komunikacyjnej Rzeszowa – skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Zaplanowana jest budowa ronda. Częścią tej inwestycji ma być także budowa wiaduktu na al. Powstańców Warszawy (kierunek wschód-zachód), nad planowanym rondem. Z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

  Przebudowa skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które usprawnią skomunikowanie osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com