wtorek, 26 września, 2023
+

  Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Organizacje Pozarządowe każdego dnia realizują wiele działań, które społecznie są bardzo istotne, natomiast bardzo często wie o nich wąska, najbardziej zainteresowana grupa odbiorców ich działań, a większość społeczeństwa niestety nie wie, o ich istnieniu. Stowarzyszenie i Fundacje to tzw. „trzeci sektor” lub inaczej są określane też jako „inicjatywy oddolne”.

  Oddolne dlatego, że wychodzą ze społeczeństwa, a najczęściej dotyczą działań w określonym obszarze, a dzięki temu stają się one ekspertami w rozwiązywaniu problemów, które występują wszędzie, natomiast administracja publiczna (pierwszy sektor) ich nie widzi lub nie ma na nie szybkich rozwiązań i biznes (drugi sektor) również nie posiada rozwiązań lub są one za drogie. Samorządy w ramach realizacji zadań zlecają działania do realizacji w ramach konkursów dla NGO. Takie rozwiązanie pozwala na „załatanie dziury”, która powstaje, a dzięki temu Organizacje Pozarządowe mają środki na realizację zadań zleconych oraz na swoją działalność. Nie są one nastawione na zysk, dlatego wszelkie pieniądze wykorzystywanie są do realizacji celów statutowych, a często tych pieniędzy jest za mało, aby wystarczyło na promocję własną, jak to jest robione w przypadku działalności biznesowej. Do Organizacji Pozarządowych często zwracamy się wtedy, kiedy szukamy pomocy z problemami, na które sami nie możemy znaleźć rozwiązania.

  Aby przybliżyć Mieszkańcom Rzeszowa idee działalności Organizacji Pozarządowych oraz Wolontariatu 24 kwietnia na ul. 3 Maja odbędą się Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych i Wolontariartu, podczas których organizacje działające na terenie Rzeszowa będą miały swoje stoiska, przy których będzie można poznać obszary ich działalności.

  Zapraszamy przedstawicieli Organizacji Pozarządowych, którzy chcą uczestniczyć w targach do rejestracji do 20 kwietnia 2022, do godz. 23:59 na stronie www.ngo.rzeszow.pl.

  Przedstawiamy również najważniejsze informacje dotyczące Targów:
  1. Udział w targach jest bezpłatny
  2. Aby wziąć udział jako wystawca należy się zarejestrować
  3. Targi odbędą się w godzinach 10:00 do 17:00
  4. Targi mają na celu ogólne promowanie Idei prowadzenia działalności społecznej oraz idei wolontariatu
  5. Targi odbędą się w przestrzeni otwartej na ul. 3 maja w Rzeszowie
  6. Do dyspozycji organizacje będą miały namioty, stoliki, krzesła oraz napoje i kanapki
  7. Założeniem jest pokazanie obszarów działalności organizacji, które będą brały udział w targach
  8. Organizacje biorące udział w targach będą miały marketing na stronie www wydarzenia
  9. Rejestracja na targi trwa do 20.04.22, godz. 23:59
  10. Ilość miejsc ograniczona
  11. Wszystkie Organizacje, które są zarejestrowane na Kongres, będą otrzymywać istotne informacje dotyczące wydarzenia.
  12. Informacje na bieżąco znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku’u >>> Weekend Mocy NGO – Targi i Kongres organizacji Pozarządowych

  Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i są współfinansowane przez Miasto Rzeszów.

  Organizatorami Targów są Fundacja Projektanci Biznesu, Instytut Kariery Przedsiębiorczości i Rozwoju przy współpracy z Rzeszowską Radą Działalności Pożytku Publicznego.

  Kurier Rzeszowski objął to wydarzenie Patronatem Medialnym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com