czwartek, 28 września, 2023
+

  Pierwsze warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

  Polecamy

  Kasia Kwolek
  Kasia Kwolek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W marcu rozpoczął się kolejny już semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Warsztaty odbyły się nie tylko w Rzeszowie, ale także w Filiach DUT w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych.

  Podczas semestru letniego DUT odbyło się dużo więcej zajęć stacjonarnych niż w ubiegłym roku. Pierwsze warsztaty w Rzeszowie oraz Mielcu pokazały jak wielkie jest zainteresowanie dzieci taką formą zajęć.

  fot. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

  Rzeszów był pierwszym miastem, w którym pierwsze warsztaty odbyły się w stacjonarnej formie od czasów pandemii. Jednym z głównych tematów był świat zarodników grzybów, które można było zobaczyć pod mikroskopem. Oprócz tego, uczestnicy poznali nowoczesne techniki badawcze wykorzystywane w monitoringu powietrza, a także poznali aerobiologię.

  Na warsztatach pt. „Po pianie ją poznasz, czyli katalaza w roli głównej…” mali studenci mogli poznać również tematykę enzymów dla komórek zwierzęcych i roślinnych, jaką reakcję katalizuje oraz co jest dla niej substratem. W ramach zajęć uczestniczyli również w pokazie prezentującym zachodzenie reakcji katalizowanej przez enzym.

  fot. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

  Warsztaty w Mielcu to natomiast rozwój kreatywności, twórczości i poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej z elementami pedagogiki cyrku. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił m.in. w kręceniu talerzami cyrkowymi czy żonglowaniu. Zajęcia pt. „Ale cyrk! – czyli trening mózgu w niecodziennej formie” to poprawa koncentracji co ma wpływ na efektywne zapamiętywanie i uczenie się.

  Koordynatorzy Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego zadbali o to, aby każdy z uczestników w każdym mieście otrzymał indeks, identyfikator i „Zestaw naukowca”. Kolejne wykłady w Rzeszowie i w Mielcu zaplanowano na maj.

  Partnerem strategicznym Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie jest Pratt & Whitney Rzeszów, a partnerem głównym jest Województwo Podkarpackie. Partnerem wspierającym jest Uniwersytet Rzeszowski.   

  Partnerem Strategicznym Filii DUT w Mielcu są Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. Realizację zajęć wspiera Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com