poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Castorama pomaga pogorzelcom

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wolontariusze ze sklepu Castorama w Rzeszowie wzięli udział w remoncie zniszczonego w pożarze mieszkania na jednym z rzeszowskich osiedli. Pod egidą i przy wsparciu finansowym Fundacji Castorama przygotowali plan renowacji pomieszczeń i pomogli dostarczyć materiały budowlane do spalonego lokalu.

  Dzień 30 sierpnia 2021 roku na długo pozostanie w pamięci Pani Małgorzaty i jej rodziny. Rankiem podczas jej obecności w pracy, w jej mieszkaniu na jednym z rzeszowskich osiedli wybuchł pożar. Śpiące w środku dzieci obudziły się i wybiegły, wzywając pomocy i alarmując sąsiadów. Mieszkanie wyremontowane rok wcześniej zostało doszczętnie spalone i zalane podczas akcji pożarniczej. Dzięki ludziom dobrej woli rodzina przetrwała pierwsze dni po pożarze. Rada osiedla zwróciła się do lokalnego sklepu Castorama z prośbą o pomoc materiałową. Pracownicy sklepu w Rzeszowie od razu zaangażowali się w remont, który na wniosek Fundacji Fabryki Marzeń, sfinansowała Fundacja Castorama.

  Wolontariusze włączyli się w prace remontowe od samego początku. Podczas gdy ekipa budowlana czyściła ściany z sadzy i przygotowywała pomieszczenia do ozonowania w celu dezynfekcji i usunięcia odoru spalenizny, pracownicy Castorama przeprowadzili konsultacje projektowe z Panią Małgorzatą. Dzięki temu powstał całościowy projekt renowacji mieszkania najbardziej odpowiadający jej potrzebom. Wolontariusze ze sklepu Castorama Rzeszów zadbali również o dostarczenie i rozładunek produktów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze dostarczyli już meble kuchenne, łazienkowe i wyposażenie do łazienki, partie drzwi wewnętrznych oraz akcesoria do garderoby. Na początku nowego roku pani Małgorzata wraz z rodziną wrócili do odnowionego, bezpiecznego mieszkania.

  Od lat pracownicy Castorama działają charytatywnie. Firma z dumą wspiera te postawy, umożliwiając każdemu pracownikowi przeznaczenie w ciągu roku 24 godzin czasu pracy na dowolną dobroczynną inicjatywę. Za pośrednictwem Fundacji Castorama, największa sieć home improvement w Polsce szeroko popularyzuje wolontariat wśród swoich pracowników.

  W odpowiedzi na ogromne zaangażowanie pracowników Castorama w pomoc dla ukraińskich obywateli, firma zdecydowała się na nowe rozwiązania – takie jak płatne zwolnienie od pracy, w zakresie pomocy ukraińskim sąsiadom czy indywidualne wsparcie finansowe na pokrycie części kosztów związanych z wzięciem pod swój dach ukraińskich uchodźców lub wykorzystaniem samochodu prywatnego na potrzeby niesienia pomocy dla i do Ukrainy.

  Fundacja Castorama wspiera organizacje pozarządowe i projekty społeczne za pomocą darowizn finansowych, darowizn rzeczowych i wolontariatu, aby umożliwić poprawę warunków mieszkaniowych osobom potrzebującym. Wnioski należy składać na stronie: Fundacja Castorama Formularz.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com