2,3 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  „Najpierw Gruzja, później Ukraina, później być może Polska”

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze kraje bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”- mówił w 2008 roku śp. Lech Kaczyński.

  Te słowa przypominały mi się w pierwszym momencie, gdy po godzinie 5:00 wchodząc na portale internetowe przeczytałem: „Rosja zaatakowała Ukrainę”. Właśnie słowa śp. Lecha Kaczyńskiego były pierwszymi słowami, o których pomyślałem widząc i czytając to co się dzieje za naszą wschodnią granicą.

  Słynne przemówienie Lecha Kaczyńskiego na Placu Wolności w Tbilisi powinny być dla nas wszystkich wyznacznikiem tego, co Rosja robiła przez lata, prowadząc w sposób agresywny swoją politykę. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że Europa i Zachód swoją biernością pozwoliły na taką politykę Putinowi. Interesy z Rosją powinny się skończyć, sankcje powinny być drastyczne. Od gospodarczych, po te które dotkną rosyjski sport.

  Już dziś wszystkie związki sportowe powinny zadecydować o wyrzuceniu Rosji ze wszystkich struktur sportowych. Polska powinna stać na stanowisku, że nie można rozgrywać meczu na terenie państwa, które atakuje niepodległe państwo. Świat nie może się tylko „modlić”. Trzeba zdecydowanych działań, bo następne będą kraje bałtyckie.

  Tylko taki sposób zagwarantujemy sobie i całej Europie spokój. Jeśli Zachód nie wyciągnie wniosków za kilka lat Putin sięgnie po kolejne kraje. Gdy zajmowano Krym mówiono: „Putin zajmuje Krym, a Unia stanowisko”. Dziś trzeba więcej niż tylko stanowiska. Trzeba zdecydowanych działań ze strony Unii Europejskiej i NATO. Rosja musi zobaczyć, że takie działania jak te spotkają się ze zdecydowanym oporem całego świata.

  „Nigdy więcej wojny. To pokój, pokój musi kierować losami narodów i świata”- mówił Jan Paweł II. Jak dziś również dziś aktualnie brzmią te słowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com