8,8 C
Rzeszów
piątek, 7 października, 2022
+

  Podsumowanie roku 2021 w Zapaśniczym Klubie Sportowym Stali Rzeszów

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Miniony rok 2021 był bardzo owocny dla rzeszowskich zapaśników. Sukcesy odnosili zarówno starsi jaki i młodsi zawodnicy. Klub brał udział w wielu turniejach w różnych kategoriach. Wszystkie sukcesy są, także efektem zaangażowania Pana prezydenta Konrada Fijołka oraz Pani wice prezydent Krystyny Stachowskiej.

  Jednym z największych sukcesów ubiegłego roku było zdobycie 19. tytułu Drużynowego Mistrza Polski, podczas 74. edycji Mistrzostw Polski Seniorów. Zapaśnicy  klubu zdobyli indywidualnie 7 medali. Pomimo występu w trzech finałach, nie zdołali zdobyć żadnego złotego krążka. Za to zdobyte 3 srebrne i 4 brązowe, dały zwycięstwo w punktacji drużynowej. ZKS Stal Rzeszów po 31 latach wróciła na szczyt.

  fot. ZKS Stal Rzeszów Zapasy Styl Wolny/ strona FB

  Następnym sukcesem był po raz pierwszy w historii klubu start w Polskiej Lidze Zapaśniczej. Stal Rzeszów przegrała mecz o brązowy medal, kończąc ostatecznie zmagania na czwartym miejscu, ocierając się o podium.

  Starszym zawodnikom kroku dotrzymywali również młodsi adepci zapasów. Na licznych zawodach odnosili swoje sukcesy. Dzięki temu, Zapaśniczy Klub Sportowy Stali Rzeszów zdobył tytuł Klubowego Mistrza Polski w zapasach w roku 2021. To wielki triumf dla klubu w którym trenuje około 70 zawodników.

  Mistrzostwa Polski Młodzików – 2 medale

  Mistrzostwa Polski Kadetów – 2 medale

  Mistrzostwa Polski Juniorów – 3 medale

  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski -2 medale

  Nie można nie wspomnieć o dzieciach w wieku od 5 do 11 lat, którzy podpatrują starszych kolegów na treningach i również na swoim koncie posiadają liczne osiągnięcia i medale. Wszystkim zapaśnikom gratulujemy oraz życzymy jeszcze więcej sukcesów w 2022 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com