poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  W powiecie rzeszowskim działa izolatorium dla pacjentów zarażonych COVID-19

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przypominamy, że w powiecie rzeszowskim działa izolatorium dla wszystkich osób, które otrzymały dodatnie wyniki testów i są zarażone COVID-19 lub dla osób u których podejrzewa się zakażenie, a oczekują na wynik. Pobyt w tym miejscu jest bezpłatny.

  Z izolatorium może skorzystać każda osoba, która nie wymaga hospitalizacji, a jest zarażona koronawirusem. Podczas bezpłatnego pobytu każda osoba ma zagwarantowaną opieka medyków, 3 posiłki dziennie, telewizor w każdym pokoju, WiFi, telefon).

  Jest to szczególny czas, kiedy każdy z nas powinien zadbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Aby domownicy nie musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny, osoba zarażona może odbyć izolację w specjalnie stworzonym do tego miejscu – w Izolatorium. Wystarczy otrzymać od lekarza rodzinnego (bądź innego lekarza) skierowanie do izolatorium oraz zlecenie na transport – jeżeli jest potrzebny.

  Każdy pacjent w izolatorium jest wyposażony w pulsoksymetr, termometr bezdotykowy, ma możliwość dostępu do koncentratora tlenu zwykłego oraz wysokoprzepływowego (do 10 l. / min.). Ponadto realizowane są recepty wystawione przez dotychczasowych lekarzy. Pacjent może wykonać test RT PCR, antygenowy lub LAMP. W sytuacjach szczególnych jest możliwość wykonania badania krwi, RTG, KT klatki piersiowej itp.

  źródło: materiały na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa

  Izolatorium posiada doświadczony zespół lekarsko – pielęgniarsko – ratowniczo – opiekuńczy z doświadczeniem podczas poprzedniej fali koronawirusa.

  Obiekt, na którym zlokalizowane jest izolatorium, ma powierzchnię 4,5 hektara, znajduje się przy nim duży park, jest wyposażony w wygodne pokoje, telewizję, Internet, telefon, własną kuchnię.

  W razie pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, izolatorium współpracuje z ratownictwem medycznym oraz oddziałami COVID.

  Dane teleadresowe:
  Izolatorium Ostoya Jasionka 1a (koło lotniska), województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, gmina Trzebownisko

  Telefony:
  Recepcja: 517 299 901 / 17 772 33 33
  Lekarz Koordynujący: 517306368

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com