wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Sylwester 2021 w Rzeszowie – propozycje pożegnania Starego Roku i przywitania Nowego

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Należy pożegnać go z przytupem, aby Nowy 2022 okazał się lepszy od swojego poprzednika. Nie masz jeszcze planów na Sylwestra? Podpowiemy, gdzie spędzić ostatnią noc w roku! Sylwestrowe bale to już przeżytek. Watro postawić na nieco inną formę świętowania. Spektakl, koncert, a może pokaz dronów?

  Na miłośników przedstawień teatralnych czeka przedpremierowy pokaz najnowszej komedii reżysera „Szalonych nożyczek” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Natomiast fani dobrej muzyki będą mogli przenieść się w muzyczną podróż do czasów Franciszka Józefa.

  31 grudnia o godz. 18:00 i 21:30 odbędzie się spektakl „Okno na parlament”.

  Fot. plakat wydarzenia

  Arcydzieło współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Conneya, na rzeszowskiej scenie wyreżyserował Marcin Sławiński. Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji gwarantują spełnienie oczekiwań wszystkich fanów tego gatunku! Richard Walley, człowiek sukcesu, minister w rządzie Davida Camerona, wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretarki …. szefa opozycji! Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uratowania sytuacji i uniknięcia skandalu. Jego misterne zabiegi torpeduje plejada przezabawnych bohaterów, od hotelowej obsługi aż po zazdrosnych małżonków… Nie możecie tego przegapić!

  Powitanie Nowego Roku w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej?

  W noc sylwestrową o godzinie 18:00 odbędzie się niezwykły koncert “Wiedeń moich marzeń – muzyczna podróż do czasów Franciszka Józefa”. To widowisko będące sentymentalną podróżą do cesarskiego Wiednia z czasów Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi. Akcja rozpoczyna się i kończy w najsłynniejszym wiedeńskim parku Schönbrunn z pięknymi fontannami, pomnikami, drzewami i mnóstwem kwiatów. Opowieści o wiedeńskich teatrach operowych, balach, pałacach, i miłości towarzyszy nieśmiertelna muzyka króla walca – Johanna Straussa i wybitnego twórcy operetek -Franciszka Lehara. Nie zabraknie też muzyki Mozarta i Offenbacha, by pokazać magiczny i kulturowo urozmaicony Wiedeń. Scenarzystą, reżyserem, narratorem i twórcą projekcji filmowych jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie.

  fot. koncert sylwestrowy – Filharmonia Podkarpacka

  Podczas koncertu wystąpią wspaniali śpiewacy warszawskiej Sceny ORFEO:Małgorzata Długosz – sopran, Zoya Petrova (Rosja) – sopran, Joanna Szynkowska vel Sęk – sopran, Łukasz Gaj – tenor i Stanisław Napierała – tenor, a także soliści baletu Kamila Baryczkowska i Paweł Kranz. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie pod dyrekcją włoskiego mistrza batuty, Maestra Massimiliana Caldiego.

  Po spektaklu lub koncercie warto wybrać się na pokaz laserów i dronów.

  O godzinie 23.45 w Parku Sybiraków zobaczymy kilkunastominutowy pokaz laserów, kilka minut przed północą będzie można podziwiać świetlne animacje wyświetlane na budynku Ratusza, a o godzinie 00.00 wystartuje pokaz laserów na Rynku. Dokładnie o godzinie 00.25 na parkingu przy Hali Podpromie czeka na Was wspaniały pokaz dronów. Tańczące drony będzie można podziwiać między innymi z Mostu Zamkowego i pobliskiego parkingu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com