28,6 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Straż Miejska w Rzeszowie ma drugie urządzenie rozruchowe do samochodów z rozładowanym akumulatorem

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Dzięki drugiemu urządzeniu, będzie możliwa pomoc większej ilości mieszkańców. Bardzo niskie temperatury powodują szybkie rozładowanie akumulatora. W takiej sytuacji warto wezwać Straż Miejską. Funkcjonariusze otrzymali urządzenie bezpłatnie od producenta takiego sprzętu.

  Pierwsze urządzenie strażnicy kupili na początku grudnia. Postanowili, że będą je używać nie tylko do odpalania własnych samochodów, ale także mieszkańców Rzeszowa. Od tej pory byli wzywani na pomoc już kilkadziesiąt razy. Dzięki takiemu urządzeniu, można szybko uruchomić silnik, kiedy w samochodzie akumulator jest rozładowany.

  fot. materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  Od czwartku 23 grudnia, strażnicy dysponują dwoma tego typu urządzeniami. Nowe, NOCO BOOST GBX75 przekazała do straży nieodpłatnie firma z Dębicy.

  Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie, powiedział kilka słów na temat działania funkcjonariuszy:

  Szczególnie w tak niskich temperaturach akumulator potrafi się szybko rozładować. W takiej sytuacji wystarczy do nas zadzwonić, a my na miejsce wysyłamy patrol z urządzeniem i uruchamiamy auto. W ciągu kilkunastu dni takich zgłoszeń mieliśmy już kilkadziesiąt.  

  Dodał również:

  Okazuje się, że amerykańska centrala producenta tych urządzeń dowiedziała się o naszej akcji z mediów. Na tej podstawie zdecydowali się ufundować nam drugie urządzenie. Bardzo dziękujemy, dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pomagać kierowcom.

  O pomoc w rozruchu silnika można poprosić strażników dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 17 875 46 70. Należy cierpliwie czekać na przybycie patrolu na miejsce wezwania.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -