wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Rozmowy na temat kadr medycznych na Podkarpaciu i w Polsce

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podkarpacki Urząd Wojewódzki oraz Okręgowa Izba Lekarska, podjęły dyskusję na temat sytuacji kadr medycznych na Podkarpaciu i w Polsce. Inicjatorem było Centrum Medyczne Medyk.  Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

  Na spotkaniu rozmawiano o niedoborach kadr medycznych na Podkarpaciu oraz w Polsce, których skutkiem jest ciężka sytuacja, spowodowana pandemią. Dlatego dyskutowano o wzmocnieniu kadr, personelem spoza UE. Brano pod uwagę głosy podkarpackich szpitali i gmin w zakresie potrzeb kadrowych lekarzy. Poruszona została również działalność CM Medyk na Ukrainie w zakresie pozyskiwania lekarzy specjalistów i lekarzy po studiach zainteresowanych pracą w Polsce. Takie spotkania są bardzo ważne, na tle ciężkiego kryzysu służby zdrowia.

  Fot. Centrum Medyczne MEDYK/ strona FB

  Uczestnikami spotkania byli: Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, prof. dr hab. n. med. Artur Mazur – prorektor Kolegium Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Tomasz Czop – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, prof. dr hab. Andrzej Matyja – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej i Małgorzata Zadorożna – dyrektor Wydziału Kształcenia Kadr w Ministerstwie Zdrowia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com