0 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Udane zakończenie rundy jesiennej Resovii

  Polecamy

  Piotr Litewski Jr.
  Piotr Litewski Jr.
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  To już 6. mecz Resovii z rzędu bez porażki. Piłkarze Dawida Kroczka pokonali rewelacje sezonu – Skrę Częstochowa 1:0.

  To spotkanie zapadnie w pamięć kibicom „Pasiaków” nie ze względu na wynik, a ze względu pożegnania klubowej legendy, Konrada Domonia, który nieprzerwanie od 18 lat reprezentował barwy Resovii, awansując z nią z czwartej do pierwszej ligi oraz grając w 416 spotkaniach.

  By uczcić ostatni mecz przed odwieszeniem butów na kołku, Domoń rozpoczął spotkanie, podając piłkę do kolegi z drużyny. Wtedy piłkarze Resovii wybili futbolówkę na aut i wraz z piłkarzami Skry ustawili szpaler dla kapitana drużyny z Rzeszowa. Po chwili nastąpiła symboliczna zmiana, a cały stadion oklaskiwał żywą legendę klubu.

  fot. Resovia FB

  Początek meczu był wyrównany, jednak z czasem do głosu doszła Resovia, której brakowało skuteczności. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Skry, jednak w 27. minucie bramkę na 1:0 zdobył Sebastian Strózik.

  fot. Resovia FB

  Podrażnieni zawodnicy z Częstochowy ruszyli do ataku, jednak na nic się to nie zdało. W drugiej połowie beniaminek Fortuna 1 Ligi stwarzał sobie coraz więcej okazji na strzelenie bramki, jednak gdy ma się najgorszą ofensywę w lidze, ciężko coś strzelić.

  fot. Resovia FB

  Mecz zakończył się zwycięstwem Resovii 1:0, która dzięki temu awansowała na 10. miejsce w tabeli i traci już tylko 3 punkty do miejsca gwarantującego grę w barażach o Ekstraklasę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com