21,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ- zapisz się

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już niedługo w Katowicach odbędzie się Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ- Forum Zarządzania Internetem- IGF2021. W tym roku gospodarzem szczytu jest Polska.

  Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ odbędzie się w dniach 6-10 grudnia w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1). Organizatorzy proponują dwie formy uczestnictwa: stacjonarną i zdalną. W trakcie szczytu będzie możliwość rozmowy o wyzwaniach i możliwościach, które daje przestrzeń cyfrowa.

  Zapisy trwają do 1 grudnia. Formularz do zapisów https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny.

  Młodzi w trakcie szczytu zabiorą głos

  Jednym z elementów wydarzeń w Katowicach będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF). Na temat wydarzenia i samej inicjatywy mówi Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Sekretarz Stanu w KPRM:

  Podczas wydarzenia chcemy pogłębić dyskusję na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem i zachęcić młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.

  W tym roku w Katowicach zostanie poruszony temat przyszłości Internetu. W wydarzeniu weźmie udział młodzież z całego świata.

  Tegorocznym hasłem szczytu jest: Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami

  dodaje Piotr Mazurek.

  Co jeszcze czeka na nas w Katowicach?

  W trakcie IGF będzie możliwość wzięcia udziału w ponad 300 wydarzeniach tj. warsztatach, sesjach grupowych, networkingowych i forach dyskusyjnych. W trakcie szczytu głos zabiorą przedstawiciele państw z całego świata i przedstawiciele organizacji międzynarodowych.

  Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert – pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej.

  Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: https://cutt.ly/IGF2021

  cid:image015.jpg@01D7D282.1CF5C810
  Foto: gov.pl

  Foto podglądowe: gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -