0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  Rzeszowskie placówki zachęcają osoby potrzebujące do skorzystania z oferowanej pomocy

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się zima, co oznacza trudny okres dla osób potrzebujących i bezdomnych. Rzeszowskie placówki zachęcają do skorzystania z pomocy. Osoby potrzebujące mogą otrzymać ciepłe miejsce do spania, posiłek, gorącą herbatę, czyste ubranie, możliwość umycia się, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

  Każda osoba potrzebująca, bezdomna, samotna może udać się do Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ulicy Jana Styki 21 w celu otrzymania posiłku i czystego ubrania. Ponadto mogą się tam również umyć, skorzystać z noclegowni lub schroniska. Przy ul. Jana Styki 21 działa również Kuchnia Albertyńska, która wydaje ciepłe posiłki codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.

  Od 15 listopada 2021r. do 15 marca 2022 r., w każdy dzień roboczy, zapraszamy na ciepłe posiłki i herbatę, które rozwozi i wydaje #AutobusCiepła, czyli mobilny punkt Kuchni Albertyńskiej. Punkty wydawania posiłków to:

  – Parking przy ZTM ul. Trembeckiego 3 w godzinach: 10:30 – 11:30,

  – Parking przy Kościele M. B. Różańcowej, ul. Orla 17 w godzinach: 11:50 – 12:50,

  – Parking Podpromie w godzinach: 13:10 – 14:10,

  – Park Papieski – parking od ulicy Armii Krajowej w godzinach: 14:30 – 15:30

  Potrzebujący mogą również skorzystać z pomocy Stowarzyszenia „Zupełne Dobro”, które mieści się przy ulicy Ks. J. Sondeja 8 w Rzeszowie. W każdy poniedziałek stowarzyszenie wydaje również ciepłe posiłki i gorącą herbatę od godziny 19:00 na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie.

  Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ulicy Kochanowskiego 15 zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa medycznego i zgłaszania indywidualnych potrzeb pomocy. W każdy dzień roboczy tygodnia, służby socjalne udzielają  poradnictwa socjalnego dostosowanego do indywidualnej sytuacji osoby potrzebującej pomocy.

  Wszelkie niezbędne informacje dotyczące pomocy osobom potrzebującym, bezdomnym można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 w Sekcji Pracowników Socjalnych do Spraw Pomocy Osobom Bezdomnym MOPS w Rzeszowie przy ulicy Kochanowskiego 15 osobiście lub pod numerem telefonu: 17 858 16 10, 17 858 16 11.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com