1,4 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Renowacja mogił w głogowskim borze

  Polecamy

  JacekSuluja
  Dziennikarz obywatelski portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  Gmina Głogów Małopolski poinformowała na swoim profilu o remoncie mogił w głogowskim borze. Według informacji gmina otrzymała od wojewody podkarpackiego na ten cel 50 tysięcy złotych.

  Gmina otrzymała dotację na mocy porozumienia w sprawie powierzenia zadań i ustaleń wzajemnych obowiązków w zakresie utrzymania, remontów oraz sprawowania opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi- czytamy na profilu gminy Głogów Małopolski.

  Prace polegały m.in. na wymianie płyt nagrobkowych. W ostatnich latach wymieniono słupki ogrodzeniowe oraz część płyt nagrobkowych.

  Rezerwat Bór to ciekawe miejsce przyrodnicze, gdzie można spacerować i wypoczywać. Rezerwat został utworzony w 1996 roku i obejmuje 365,43 ha. Opiekę nad rezerwatem sprawuje Nadleśnictwo Głogów Małopolski. Rezerwat to nie tylko przyroda, ale także historia i miejsce pamięci narodowej. To właśnie w tym miejscu w latach 1940-1944 rozstrzelano 5 tysięcy Żydów z rzeszowskiego getta i 300 Polaków.

  W Borze znajduje się pomnik Władysława Kojdara, działacza ludowego rozstrzelanego przez Niemców w 1945 roku. Obecny również jest pomnik ofiar hitleryzmu. W 1995 roku odsłonięto tutaj pomnik pamięci Żydów rzeszowskich.

  Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i przyroda
  Może być zdjęciem przedstawiającym pomnik i na świeżym powietrzu

  Foto: Gmina Głogów Małopolski

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -