piątek, 26 kwietnia, 2024
+

9. edycja PKO Biegu Niepodległości za nami. „Żywa flaga” przebiegła przez ulice Rzeszowa

Dawid Micał
    Dawid Micał

Jak każdego roku, w dniu 11 listopada, ulicami Rzeszowa przebiegła kolejna edycja Biegu Niepodległości.  W tym roku zgłosiło się około 1500 uczestników. Jedną z największych atrakcji była zdecydowanie, ogromna biało – czerwona flaga. Całkowity dystans wynosił 10 km.

Wydarzenie sportowe rozpoczęło się o godzinie 11:00, od odśpiewania hymnu Polski. Dopiero potem zawodnicy ustawili się na linii startu. Trasa biegu została zaplanowana na 10 km. Sportowcy po krótkiej rozgrzewce, wystartowali z rynku o godzinie 11:11, następnie pobiegli przez śródmieście, al. Piłsudskiego, al. Lubomirskich, zbiegając do ulicy Hetmańskiej. Następnie zawodnicy biegnąc bulwarami wbiegli na Lisią Górą, na której zawrócili i z powrotem wzdłuż Wisłoka wrócili do centrum. Jeszcze raz pokonując al. Lubomirskich i 3 Maja wbiegli na metę, która znajdowała się na rynku. Na zakończenie, 35 biegaczy przekroczyło linię mety z 30 metrową flagą Polski.

Pierwsze miejsce zajął Kamil Walczak z Makowa, kończąc z czasem 30 min. 58 s. Na drugim miejscu, bieg ukończył Patryk Stypułkowski z Tomaszowa Mazowieckiego, z czasem 32 min. 15s. Ostatnie miejsce na podium uzupełnił Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, dobiegając na metę w 32 min. 24 s. Czwarte miejsce zajął uczestnik z Rzeszowa, Damian Kic ukończył bieg z czasem 33 min. 32s. Najlepszą kobietą okazała się Monika Kaczmarek z Łodzi, zajmując 9 miejsce z czasem 34 min. 49s. Po dekoracji odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie „Rzeszów Biega”. Gratulacje dla wszystkich uczestników.