środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Prace nad pumptrackiem na osiedlu Baranówka zmierzają ku końcowi

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na osiedlu Baranówka w Rzeszowie powstaje nowy pumptrack. Realizacja inwestycji jest już na finiszu. Ze specjalnego toru do jazdy, będą mogły skorzystać osoby jeżdżące na rowerach, deskorolkach czy hulajnogach.

  Nowy pumptrack w Rzeszowie powstaje przy ul. Starzyńskiego. Tor ma 88 m długości. Jego całkowita powierzchnia to 513 m kw. a szerokość toru jezdnego to 170 cm. Jest to inwestycja, którą do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  fot. materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  Tor jest już prawie gotowy. Prace, które zostały do wykonania to m.in. ostatnie poprawki przy torze, montaż elementów małej architektury – ławek, stojaków rowerowych, koszy na śmieci. Koszt tej inwestycji to 246 tys. zł. Pumptrack na os. Baranówka będzie gotowy do końca listopada.

  fot. materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  W przyszłym roku w stolic Podkarpacia zostanie wybudowany kolejny pumptrack. Powstanie na bulwarach nad Wisłokiem, w sąsiedztwie stadionu miejskiego. Zajmie teren o powierzchni ok. 2000 m kw., na którym powstaną dwa tory z przeszkodami, jeden dla dorosłych, drugi dla dzieci oraz plac do odpoczynku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com