niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w II edycji Akademii ProtoLab

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Ruszyły zapisy na II edycję Akademii ProtoLab, której inicjatorem jest Podkarpackie Centrum Innowacji. Tym razem motywem przewodnim będzie lotnictwo i kosmonautyka. Udział w bezpłatnym projekcie mogą wziąć osoby w wieku 17-30 lat, mieszkające lub uczące się na terenie województwa podkarpackiego.

  W ramach Akademii ProtoLab odbywają się wykłady teoretyczne oraz warsztaty praktyczne. Na uczestników czeka 30 godzin kreatywnych zajęć oraz zaplanowane są spotkania z mentorami, którzy na co dzień pracują w branży lotniczej i kosmicznej. Trenerzy będą inspirować uczestników Akademii i konsultować nowe pomysły, tak aby powstały jak najlepsze projekty.

  W trakcie wydarzenia przewidziany jest konkurs. Przy pomocy ekspertów z PCI oraz mentorów, uczestnicy będą mogli wykazać się swoją kreatywnością. Najlepsze pomysły otrzymają szansę na wsparcie oraz możliwość ubiegania się o bon konstruktorski o wartości do 15 tysięcy złotych.

  fot. Podkarpackie Centrum Innowacji

  Każda z edycji Akademii ProtoLab porusza tematy aktualne dla regionu i angażuje partnerów merytorycznych. Główna tematyka pierwszej edycji dotyczyła stworzenia projektów z zakresu dostępności miejsc publicznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  Izabela Jurzecka, z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Małopolskim, jedna z uczestniczek pierwszej edycji Akademii ProtoLab, zachęca do udziału:

  Akademia ProtoLab to dla mnie możliwość rozwoju, poszerzania swoich umiejętności i wcielania w życie własnych pomysłów. Warsztaty organizowane w ramach Akademii były niezwykle kreatywne, ciekawe, ale też motywujące. Serdecznie zachęcam swoich rówieśników do tego, aby odważyli się spróbować własnych sił w inicjatywach takich jak Akademia ProtoLab.

  Akademia ProtoLab jest dla Ciebie jeśli:

  • masz między 17 a 30 lat,

  • jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, studentem, absolwentem, młodym naukowcem lub innowatorem,

  • uczysz się, studiujesz lub mieszkasz na terenie województwa podkarpackiego,

  • chcesz poszerzać wiedzę z zakresu zarządzania projektami, tematyki startupowej, biznesowej oraz rozwijać kompetencje miękkie,

  • chcesz nawiązać ciekawe znajomości,

  • zrobić coś innowacyjnego: aplikację, rozwiązanie, inicjatywę, platformę, usługę czy produkt – ograniczeniem jest tyko Twoja kreatywność.

  Partnerami merytorycznymi II edycji Akademii ProtoLab są: Boeing Poland, PILC Sp. z o.o., PMA Aviation, Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

  Zajęcia w ramach Akademii ProtoLab odbywają się online. Aby zgłosić się do udziału, należy wypełnić formularz na stronie internetowej do 16 listopada 2021 roku. Możesz zgłosić się indywidualnie lub w zespole liczącym od 2 do 4 osób. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Link do zgłoszeń: https://bit.ly/AkademiaProtolab_IIedycja

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com