+

Cenne zwycięstwo Resovii w meczu z Zagłębiem

Piotr Litewski Jr.
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

W meczu 12. kolejki Fortuna 1Ligi Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0. Bramkę dla przyjezdnych zdobył Dawid Kubowicz.

Mecz zapowiadał się interesująco, zważywszy na to, że i jedni i drudzy walczą o utrzymanie.

Już w 4 minucie bramkę dla Resovii zdobył Rafał Mikulec, jednak po analizie VAR, gola anulowano.

Niespełna chwilę później fenomenalną interwencją popisał się Branislav Pindroch, który wyciągnął się jak struna, wybijając piłkę spod poprzeczki na rzut rożny.

Głównym zagrożeniem Resovii były stałe fragmenty gry. W 45 minucie bramkę do szatni, po rzucie rożnym zdobył Dawid Kubowicz.

W drugiej połowie Resovia nadal atakowała, jednak w pewnym momencie goście cofnęli się zbyt głęboko, przez co gra toczyła się na ich połowie do końca meczu.

W 78 minucie został podyktowany rzut karny dla Zagłębia, jednak tym razem VAR stanął po stronie Resovii, dopatrzywszy się spalonego po stronie gospodarzy.

Mecz zakończył się zwycięstwem Resovii, który po 4 porażkach z rzędu, nareszcie odnosi zwycięstwo.