środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Znamy zwycięzców rzeszowskiego 19. Festiwalu Filmów Optymistycznych Happy End!

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się kolejna, już 19, edycja Festiwalu Filmów Optymistycznych Happy End. Odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W tym roku po raz pierwszy ten sam program był wyświetlany w 5 miejscach w Polsce. Partnerami Festiwalu byli: Teatr S.A.N w Przemyślu, Kino Hel w Pleszewie, Koniński Dom Kultury w Koninie, Centrum Kultury w Gniewinie oraz  Puckie Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio.

  W Rzeszowie zakończyło się filmowe święto poświęcone optymistycznym dziełom filmowym z ,,Happy End-em”. W tegorocznym konkursie znalazło się 17 filmów reprezentujących różne gatunki m.in. fabularne, dokumentalne, niezależne i profesjonalne. Otwarcie, spotkania z twórcami i gala zakończenia były transmitowane online.

  fot. materiały na stronie wydarzenia na Facebooku

  O werdykcie zadecydowali widzowie, w specjalnie powołanym plebiscycie, na podstawie którego zostały przyznane następujące nagrody:

  Wyróżnienie:
  Ostatni raz film fab. 20 min. reż. Aleksandra Panisko

  Najlepszy trailer:
  Ściema po polski reż. Mariusz Pujszo

  Niezależny film fabularny:
  Pokój film fab. reż. 20 min. Krzysztof Jankowski

  Profesjonalny film dokumentalny:
  Papcio Chmiel film dok. 50 min. reż. Petro Aleksowski

  Niezależny film dokumentalny:
  Mamalarka film dok. 27 min. reż. Katarzyna Mazurkiewicz

  Nagroda specjalna od widzów z Pleszewie:
  Papcio Chmiel film dok. 50 min. reż. Petro Aleksowski

  GRAND PRIX
  Jeszcze zdążę film dok. 60 min. reż. Aleksandra Kutz

  fot. materiały na stronie wydarzenia na Facebooku

  Tradycyjnie zostały przyznane również nagrody honorowe. Złotą Rybę za propagowanie optymizmu, nie tylko w sferze filmu, otrzymał Mariusz Pujszo – aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Zdobywca wielu innych nagród… nie tylko filmowych. Założyciel Fundacji “Jestem Optymistą” i twórca Światowego Dnia Optymisty (21 sierpnia), wydawca magazynu “Osobowości i Sukcesy”.

  Złotą Rybę  – Happy Maker – przyznawaną od 3 lat dla twórców młodego pokolenia, którzy bez względu na okoliczności realizują swoje kolejne projekty filmowe, otrzymał reżyser Krzysztof Jankowski. Jego filmy: „Odwyk” i „Kemping” w poprzednich latach były prezentowane i nagradzane na festiwalu.

  fot. materiały na stronie wydarzenia na Facebooku

  Festiwal powstał przy wsparciu: Krotex Poland i Dystrybutora Piwnych Kosmetyków Saela. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl i Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com