17,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Poznaliśmy nowych wiceprzewodniczących Rady Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta Rzeszowa odbyło się głosowanie nad nowymi wiceprzewodniczącymi. Do prezydium Rady dołączyli Tomasz Kamiński oraz profesor Mirosław Kwaśniak.

  Podczas wczorajszego spotkania Rady Miasta Rzeszowa odbyło się głosowanie, podczas którego wybrano nowych przewodniczących. Kandydatami na objęcie tych stanowisk byli radni Tomasz Kamiński oraz profesor Mirosław Kwaśniak.

  Podczas wczorajszych obrad doszło do tajnego głosowania nad wyborem nowych wiceprzewodniczących Rady Miasta. Obaj kandydaci otrzymali wystarczającą liczbę głosów. Mirosław Kwaśniak dostał 20 głosów poparcia, dwa przeciw i dwa wstrzymujące się. Tomasz Kamiński otrzymał 21 głosów „za”, nikt nie był przeciw, trzech radnych wstrzymało się od głosu.

  fot. materiały na stronie Rzeszów-stolica innowacji na Facebooku

  Obydwaj radni reprezentują klub Rozwój Rzeszowa.

  Mirosław Kwaśniak jest Radnym Miasta Rzeszowa V Kadencji. Przez ponad 30 lat pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Samochodowych w Rzeszowie. Jako pierwszy na Podkarpaciu otrzymał tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

  Tomasz Kamiński w 2002 i 2006 był wybierany do rzeszowskiej rady miejskiej, początkowo z ramienia SLD, następnie z listy KWW Tadeusza Ferenca Rozwój Rzeszowa. W 2007 objął funkcję przewodniczącego podkarpackiej rady wojewódzkiej SLD. Był również posłem na Sejm VI i VII kadencji. Obecnie jest pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  fot. materiały na stronie Rzeszów-stolica innowacji na Facebooku

  – Tomasz Kamiński – Radny Miasta Rzeszowa i profesor Mirosław Kwaśniak – bardzo doświadczeni i kompetentni radni dołączyli dziś do prezydium Rady Miasta Rzeszowa. Nowym wiceprzewodniczącym rady składam serdeczne gratulacje

  – napisał Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek na swoim Facebooku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -