10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Dziesiąty raz pobiegną, by pomóc! Rzeszowscy biegacze wezmą udział w Poland Business Run już 5 września

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Aż 28,5 tys. biegaczy Poland Business Run pobiegnie w biegu, który pomoże ponad 100 osobom z niepełnosprawnościami ruchu. Choć bieg ma formę wirtualną, to wózki, protezy i godziny specjalistycznej rehabilitacji są jak najbardziej realne. Dzięki nim podopieczni Fundacji, w tym osoby z okolic Rzeszowa, odzyskają mobilność, samodzielność i radość życia.

  W niedzielę, 5 września, odbędzie się po raz 10. charytatywna sztafeta Poland Business Run. Jubileuszowa edycja biegu, który od 2018 roku odbywał się także w Rzeszowie, będzie jednocześnie drugą w formule wirtualnej. Co to oznacza? Że pięcioosobowe drużyny, złożone głównie z przedstawicieli firm i korporacji, nie pojawią się na wspólnej linii startu. Zamiast tego każdy biegacz samodzielnie wyznaczy czterokilometrową trasę, w dowolnym miejscu w Polsce czy innym kraju, i pokona ją w dniu zawodów o dowolnej porze między północą a godz. 18.00 czasu środkowoeuropejskiego CEST.

  fot. materiały prasowe

  Udokumentowany wynik należy przesłać za pomocą aplikacji lub strony internetowej Poland Business Run. Kiedy cała drużyna zgłosi swoje wyniki, trafi do klasyfikacji generalnej.

  – Szkoda, że nie możemy tych dziesiątych urodzin biegu świętować razem, hucznie, tak jakbyśmy chcieli, ale bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najważniejsze. Ogromnym prezentem jest dla nas rekordowa liczba zapisanych zawodników, którego absolutnie nie spodziewaliśmy się w tak niepewnych czasach. Dzięki temu spełnia się nasze urodzinowe życzenie, żeby pomóc w tym roku aż 100 beneficjentom

  – mówiła Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run i jedna z inicjatorów biegu, który swój początek miał w Krakowie w 2012 r.

  Choć nie będzie startów w największych miastach Polski, Fundacja zaprasza do wspólnego kibicowania online oraz w Krakowie podczas pikniku ze strefą kibica, strefą foto i przestrzenią na chillout. W tym samym miejscu cały dzień działać będzie plenerowe studio biegu, z którego streaming będzie dostępny na facebookowym profilu Poland Business Run. A tam? Spotkania z beneficjentami tegorocznymi i z lat ubiegłych z całej Polski, rozgrzewka biegowa z Adrianną Palką, rozmowy z ambasadorami, między innymi aktorem Mateuszem Janickim, wspomnienia z 10 lat sztafety oraz relacja na żywo z aktualnego biegu i na koniec dnia najważniejsze: ogłoszenie wstępnych wyników. Streaming poprowadzi Maciej Kurzajewski. Sponsorami strategicznymi sztafety są UBS, Standard Chartered i Enea.

  fot. materiały prasowe

  Wśród beneficjentów z całej Polski są bardzo różne osoby – takie, które urodziły się z niepełnosprawnościami i te, które amputacje przeszły z powodu choroby lub wypadku. Dzieci, rodzice i seniorzy, nauczyciele, urzędnicy, pracownicy fizyczni, sportowcy-amatorzy i paraolimpijczycy. Ludzie kochający życie, ale potrzebujący wsparcia.

  Jedną z osób, którym pomogą biegacze z Rzeszowa, jest Daniel, 38-latek z Przeworska, który stracił nogę na wysokości kolana w wyniku zderzenia z samochodem osobowym. Poruszający się motocyklem Daniel doznał również wielu innych poważnych obrażeń. To zdarzenie zmieniło cały jego świat.

  – Całe życie jestem osobą aktywną i w ciągłym ruchu. Motocykle towarzyszyły mi każdego dnia od 15. roku życia, dawały wolność, inne postrzeganie świata podczas wyjazdów oraz możliwość niesienia pomocy. Obecnie nie jestem w stanie nimi jeździć przez amputację lewej nogi. Ale zamieniłem motocykl na skuter wodny, dzięki, któremu mogę odzyskać część swojej pasji. Każdy ma swoje marzenia. Ja chciałbym być przede wszystkim zdrowy, aby zapewnić sobie i rodzinie godne warunki życia, jak i móc realizować swoją pasję na wodzie. Chciałbym poruszać się bez wózka i bez kul ortopedycznych.

  – opowiada Daniel. 

  fot. materiały prasowe

  Dzięki dofinansowaniu elementu protezy (wodoodpornego kolana) Daniel będzie mógł wrócić do pracy, opiekować się rodziną i dalej rozwijać swoją pasję.

  W tym roku ponad 100 beneficjentów dołączy do grona 599 osób, którym bieg pomógł na przestrzeni lat. Kilkoro z nich będzie okazja poznać w dzień zawodów podczas streamingu lub na żywo, na biegowym pikniku.

  Więcej informacji na www.polandbusinessrun.pl.

  fot. materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -