21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Paweł Nawrocki został zwycięzcą Grand Prix XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach 20-22 sierpnia odbywał się Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival”. Główną nagrodę festiwalu otrzymał wokalista z Krakowa Paweł Nawrocki, który zaśpiewał piosenkę ” Wszystko jedno”.

  W tym roku do udziału w Festiwalu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Główna nagroda o jaką walczyli to Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych, statuetka i oczywiście udział przyszłorocznej edycji „Carpathia Festival”. Nagroda została ufundowana przez Prezydent Miasta Rzeszowa i Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP w Warszawie.

  Protokół Jury pod przewodnictwem Prof. Anny Janosz wskazał, że zwycięzcą tegorocznej edycji został Paweł Nawrocki, czyli wokalista, kompozytor i autor tekstów pochodzący z Krakowa, który na swoim koncie ma już wiele singli. Podczas festiwalu zaprezentował on utwór „Wszystko jedno”.

  Festiwal był także okazją do wręczenia nagrody dla największej osobowości scenicznej XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2021, którą otrzymała Magdalena Białorucka – Ogorzelec z Sędziszowa Małopolskiego.
  Szklany Słowik ufundowany został przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, a wręczył ją Jerzy Cypryś – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

  Kolejne nagrody powędrowały do:

  • I miejsce – Julia Węgrowicz (Polska)
  • II miejsce – Alekss Silvers (Łotwa)
  • III miejsce – Julia Sibielak (Polska)
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -