14 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Miniwarsztat Vendic Art w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w ten czwartek w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się miniwarsztat Vedic Art. Zajęcia poprowadzi Lidia Varanova. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o tym sposobie malowania, nauczyć się podstaw rysunku oraz rozwinąć swoją kreatywność.

  W czwartek (26 sierpnia) w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury (ul. Jagiellońska 24) odbędzie się miniwarsztat z Vendic Art. Zajęcia rozpoczną się o 17:30 i potrwają 1,5 godziny.

  Vedic Art to malowanie według zasad stworzonych w oparciu o Wedy – starohinduskie teksty liczące sobie kilka tysięcy lat. Jest to technika rozwoju osobistego poprzez malarstwo. Uczy, że sztuka i życie to jedno i reguły, które występują w malarstwie sprawdzają się również w życiu. Dokumentuje proces wchodzenia w akt stwarzania poprzez malowanie z pełną uważnością. Nie ocenia efektu końcowego, ale skupia się na doświadczaniu bycia stwórcą swojego świata na płótnie.

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Podczas wydarzenia prowadząca opowie skąd się wziął Vedic Art i jak wygląda malowanie w tym stylu. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wykonają ćwiczenia relaksacyjne oraz ćwiczenia skupiające uwagę. Następnie uczestnicy będą mogli wyrazić swoje emocje za pomocą rysowania kredkami akwarelowymi.

  Podczas zajęć będzie również okazja posłuchać dzwonków Koshi – to bambusowy instrument ręcznie wyrabiany u podnóża Pirenejów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Miejsca można rezerwować za pomocą kontaktu mailowego: lidiavaranova@gmail.com. Wszystkie materiały zapewnia organizator.

  Zajęcia poprowadzi Lidia Varanova – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych oraz instruktorka metody Vedic Art. Lidia Varanowa prowadzi warsztaty malarsko-rysunkowe wspomagające rozwój osobisty i zwiększające kreatywność. Pomaga również zacząć przygodę z malarstwem, odkrywać marzenia i przypominać sobie radość tworzenia bez ocen i krytyki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -